Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 27.07.2017 19:25 Publikacja: 28.07.2017 17:00
Foto: materiały prasowe
I to kolejna z długiej listy: ostatnio „Dekadencja" Michela Onfraya czy „Uległość" Michela Houellebecqa, oraz wcześniejsze – „Smutna tożsamość" Alaina Finkielkrauta, „Zarzynany kraj" Nataszy Polony czy, sprzedane w nakładzie 450 tysięcy egzemplarzy, „Samobójstwo francuskie" Érika Zemmoura. Również esej Delsos jest pełen goryczy, przestrzega przed osuwaniem się ponowoczesności w totalitaryzm.
Autorka ta należy do grona zatroskanych postępującym zanikiem zainteresowania dla spraw wspólnoty i zanikaniem świadomości tragicznego wymiaru egzystencji. Człowiek współczesny nie jest już zainteresowany wiązaniem swojego losu z polityką, a zamiast na agorę woli chodzić do marketu kupować ekologiczne marchewki i banany, mając przeświadczenie, że robi coś dobrego dla ukochanej planety. Ponowoczesny człowiek został wpisany w logikę sekwencji zakup–konsumpcja–wydalanie. W efekcie wszyscy mamy po tyle samo, jak za komuny, to znaczy, po niewiele równo.
Gdy wokół hulają polityczne emocje związane z pierwszą rocznicą powołania rządu, z głośników w supermarketach sączą się już bożonarodzeniowe przeboje, a my w popłochu robimy ostatnie zakupy, warto pozwolić sobie na moment adwentowego zatrzymania. A nie ma lepszej drogi, by to zrobić, niż dobra lektura.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Dzięki „The Great Circle” słynny archeolog dostał nowe życie.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Jeszcze zima się dobrze nie zaczęła, a w Szczecinie już druga „Odwilż”.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
Arabscy najeźdźcy byli zdumieni ogromem Aleksandrii, wspaniałością jej budowli, rozmiarami bram i fortyfikacji. Ujrzeli wyniosłe kolumny i imponujące obeliski, podziwiali katedrę św. Marka i latarnię Faros, która jakby unosiła się na falach
Lekceważący stosunek Geralta do mamony, odziedziczony chyba po Philipie Marlowe, jest nierealistyczny i niestosowny. Wiedźmin to bowiem niesłychanie ryzykowna profesja. Może czas pomyśleć o ubezpieczeniu?
Amerykańscy jurorzy docenili historię polskiego producenta ciężarówek.
Środowisko kultury żegna Stanisława Tyma, odbiorcy jego filmów, sztuk, felietonów nie mogą się pogodzić ze śmiercią artysty. Warto przypomnieć jego związki z naszą gazetą.
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas