Ligi zagraniczne: bramki Lewandowskiego, Obraniaka i Dudki

Mistrzowie Niemiec zremisowali w Moenchengladbach 1:1. Gole Lewandowskiego i Obraniaka

Publikacja: 04.12.2011 19:38

Robert Lewandowski strzelił dziesiątą bramkę w Bundeslidze

Gdy Robert Lewandowski tuż przed przerwą dał Borussii Dortmund prowadzenie, wydawało się, że mistrzowie Niemiec będą pierwszym zespołem, który wygra w Moenchengladbach. Zwłaszcza że gospodarze musieli sobie radzić bez swojego najlepszego strzelca Marco Reusa. Wyrównał Mike Hanke, zabrakło 20 minut.

Lewandowski trafił do bramki jeszcze raz, ale był na spalonym. Razem z Łukaszem Piszczkiem grał od początku, Kuba Błaszczykowski dołączył do nich w końcówce. Jutro kolejny ważny mecz dla Borussii: z Marsylią o awans do 1/8 finału LM. Na pierwsze miejsce w Bundeslidze wrócił Bayern po zwycięstwie 4:1 nad Werderem.

Drugiego gola w lidze francuskiej zdobył Ludovic Obraniak. Lille nie bez problemów pokonało ostatnie w tabeli Ajaccio 3:2. Pomocnik reprezentacji Polski strzelił na 1:1 z rzutu wolnego – nikt nie doszedł do jego dośrodkowania, ale piłka i tak wpadła do bramki. Od początku grał też Ireneusz Jeleń, lecz został zmieniony w drugiej połowie.

Chelsea wreszcie wygrała z rywalem z czołówki, 3:0 w Newcastle. Ale wynik jest mylący. Gospodarze zostawili po sobie dobre wrażenie (Tim Krul obronił nawet rzut karny). Mecz kończyli w dziesięciu, bo Steven Taylor doznał kontuzji ścięgna Achillesa i prawdopodobnie wróci do gry dopiero w przyszłym sezonie.

Kilka tygodni będzie też leczył kostkę Javier Hernandez. Jego Manchester United pokonał Aston Villę 1:0 po golu 19-letniego Phila Jonesa.

Lider Premiership Manchester City bawił się z Norwich (4:1), a Arsenal z Wigan (4:0). Na uwagę zasługuje powrót na ławkę trenerską po ponadrocznej przerwie Martina O'Neilla. Dziś poprowadzi on pierwsze zajęcia z Sunderlandem, zastąpi Steve'a Bruce'a.

W Hiszpanii bez zmian. Przed sobotnimi Gran Derbi Real wyprzedza Barcelonę o trzy punkty. Piłkarze z Madrytu wygrali 3:0 w Gijon ze Sportingiem. Barcelona znów nie straciła gola na Camp Nou, strzeliła pięć. Nie dała szans Levante, które jeszcze dwa miesiące temu potrafiło się postawić Realowi.

Czerwono było we Florencji. Roma kończyła mecz w ósemkę, oddała tylko cztery strzały na bramkę Artura Boruca i zasłużenie przegrała 0:3. Alessandro Del Piero nie będzie miło wspominał swojego 500. meczu w Serie A. Juventus wygrał wprawdzie z Ceseną 2:0 i utrzymał pierwsze miejsce w Serie A, ale Del Piero po kilku minutach zszedł z boiska z rozciętym łukiem brwiowym.

Anglia

14. kolejka

• Newcastle – Chelsea 0:3 (Drogba 38, Kalou 89, Sturridge 90+2)

• Blackburn – Swansea 4:2 (Yakubu 20, 45+2, 57, 82-k - Lita 35, Moore 66). Czerwona kartka: J. Allen (81, Swansea)

• Manchester City – Norwich 5:1 (Aguero 32, Nasri 51, Toure 68, Balotelli 88, Johnson 90+1 - Morison 81)

• Queens Park Rangers – West Bromwich 1:1 (Helguson 20 - Long 81)

• Tottenham – Bolton 3:0 (Bale 7, Lennon 50, Defoe 60). Czerwona kartka: G. Cahill (18, Bolton)

• Wigan – Arsenal 0:4 (Arteta 28, Vermaelen 29, Gervinho 61, van Persie 78)

• Aston Villa – Manchester United 0:1 (Jones 20)

• Everton – Stoke 0:1 (Huth 15)

• Wolverhampton – Sunderland 2:1 (Fletcher 73, 81 - Richardson 52)

• Fulham – Liverpool, mecz w poniedziałek (20.55, Canal+ Sport)

16. kolejka

• Caen – Olympique Marsylia 1:2 (Frau 23-k - A. Ayew 21, J. Ayew 52)

• Ajaccio – Lille 2:3 (Chedjou 2-sam., Ilan 37 - Obraniak 12, Basa 16, Hazard 80-k)

• Brest – St. Etienne 2:2 (Roux 23, 26 - Aubameyang 24, 87)

• Dijon – Sochaux 0:0. Czerwona kartka: M. Peybernes (70, Sochaux)

• Evian TG – Valenciennes 2:1 (Sorlin 25, Barbosa 33 - Danic 85-k). Czerwona kartka: N. Isimat-Mirin (14, Valenciennes)

• Montpellier – Lorient 4:0 (Dernis 26, Giroud 47, Utaka 62, Cabella 86)

• Nice – Rennes 2:0 (Monzon 15-k, Civelli 35). Czerwona kartka: J. Boye (47, Rennes)

• Bordeaux – Nancy 2:0 (Plasil 1, Henrique 51)

• PSG – Auxerre 3:2 (Jallet 52, Menez 76, Nene 81-k - Oliech 59, Dudka 87)

• Olympique Lyon – Toulouse 3:2 (Kone 38, Ederson 52, Lopez 66-k – Bulut 68, Sissoko 75-k)

• Racing – Villarreal 1:0 (Stuani 27)

• Sporting – Real Madryt 0:3 (Di Maria 35, Ronaldo 65, Marcelo 90+2). Czerwona kartka: S. Eguren (80, Sporting)

• Barcelona – Levante 5:0 (Fabregas 4, 33, Cuenca 37, Messi 55, Sanchez 61)

• Valencia – Espanyol 2:1 (Costa 6-k, Soldado 80 - Moreno 69)

• Atletico – Rayo Vallecano 3:1 (Gabi 25, Falcao 74, Salvio 90+1 - Gabi 90+3-sam.)

• Sociedad – Malaga 3:2 (Demichelis 10-sam., Vela 89, Ifran 90+1 - Rondon 20, Fernandez 59)

• Osasuna – Betis 2:1 (Flano 39, Nekounam 90+3 - Castro 80)

• Mallorca – Athletic 1:1 (Alvaro 3 – Amorebieta 47)

15. kolejka

• Bayer – Hoffenheim 2:0 (Derdiyok 10, Sam 79)

• Bayern – Werder 4:1 (Ribery 22, 77, Robben 69-k, 83-k - Rosenberg 52). Czerwona kartka: A. Hunt (80, Werder)

• Freiburg – Hanower 1:1 (Cisse 67 - Bastians 44-sam.)

• Kaiserslautern – Hertha 1:1 (Hubnik 6-sam. - Raffael 14)

• Wolfsburg – Mainz 2:2 (Mandzukić 10, Kirchhoff 41-sam. - Ivanschitz 70-k, Choupo-Moting 81). Czerwona kartka: M. Hasebe (85, Wolfsburg)

• Borussia Moenchengladbach – Borussia Dortmund 1:1 (Hanke 72 - Lewandowski 40)

• Stuttgart – Koeln 2:2 (Gentner 29, 36 - Podolski 15-k, 88)

• Hamburg – Nuernberg 2:0 (Guerrero 24, Jansen 62)

• Schalke – Augsburg 3:1 (Huntelaar 16, Fuchs 66, Raul 84 - Moelders 48)

14. kolejka

• Genoa – Milan 0:2 (Ibrahimović 56-k, Nocerino 79). Czerwona kartka: K. Kaładze (54, Genoa)

• Inter – Udinese 0:1 (Isla 73). Czerwone kartki: J. Zanetti (86, Inter); D. Ferronetti (90, Udinese)

• Napoli – Lecce 4:2 (Lavezzi 26, Cavani 33, 82, Dzemaili 41 - Muriel 54, Corvia 90+3)

• Catania – Cagliari 0:1 (Ibarbo 64)

• Bologna – Siena 1:0 (Di Vaio 28)

• Chievo – Atalanta 0:0

• Fiorentina – Roma 3:0 (Jovetić 17-k, Gamberini 44, Silva 86-k). Czerwone kartki: Juan (16), F. Gago (77), B. Krkić (85, wszyscy Roma)

• Juventus – Cesena 2:0 (Marchisio 72, Vidal 83-k). Czerwona kartka: F. Antonioli (81, Cesena)

• Parma – Palermo 0:0