Ekstraklasa. Lider z Płocka

Cracovia odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu. W powojennej historii rozgrywek nigdy w takim stylu nie rozpoczynała sezonu. Najpierw pokonała w Zabrzu Górnika, potem u siebie Koronę, a w piątek nie dała szans Legii. Wbiła jej trzy gole, nie tracąc ani jednego.

Publikacja: 31.07.2022 22:18

Rafał Wolski i Dominik Furman (Wisła Płock).

To nie jest sensacja. Mimo zmian w sztabie trenerskim i kadrze zawodników Legia wciąż gra, jakby się w porównaniu z poprzednim sezonem nic nie zmieniło. Nie ma wybitnych piłkarzy. Jej najlepszym zawodnikiem w spotkaniu z Cracovią okazał się 19-letni bramkarz Kacper Tobiasz, jedyny warszawiak w drużynie. Reszta to armia zaciężna, z kraju i zagranicy, wyglądająca jak pospolite ruszenie, nad którym nikt nie panuje.

Cracovia wywarła znakomite wrażenie. Jej trener Jacek Zieliński wyraźnie wiedział jakich zmian dokonać w przerwie rozgrywek. Nikt już nie tęskni za Holendrem Pelle van Amersfoortem. Zieliński zbudował zespół wyrównany, z graczami przeciętnymi, ale bardzo dobrze się rozumiejącymi.

Sensacją można nazwać porażkę Lecha z Wisłą Płock w Poznaniu. Wisła rozpoczęła sezon równie efektownie jak Cracovia, ale wydawało się, że trzeci mecz krótką serię zakończy. Mistrz Polski nie może jednak złapać właściwego rytmu, podróż do Gruzji też nie wyszła mu na dobre, w efekcie stracił aż trzy bramki.

Drużynie przydałby się dobry bramkarz i kilku obrońców. To druga porażka Lecha (jeden mecz zaległy) i w efekcie ostatnie miejsce w tabeli. Wisła jest liderem.

Raków odbył w tygodniu dłuższą podróż niż Lech (do Kazachstanu), a mimo to pokonał Stal. Skazywani na porażki mielczanie wygrali już w Poznaniu, zremisowali u siebie z Radomiakiem, a porażka w Częstochowie była pierwszą w sezonie. W dodatku w ostatnich minutach Stal dała się Rakowowi mocno we znaki i była bliscy wyrównania.

Dwie bramki dla Górnika w wygranym meczu z Radomiakiem strzelił Szymon Włodarczyk, 19-letni syn byłego napastnika Legii. Warszawski klub oddał juniora do Górnika, a przy Łazienkowskiej nie ma kto strzelać bramek.

Widzew rozegrał pierwszy mecz na swoim nowym stadionie, przy komplecie publiczności - 17 202 widzów. Niesiony przez nich walczył bardzo ambitnie, ale został wypunktowany przez bardziej doświadczonych zawodników Lechii. Bramka Flavio Paixao, dająca Lechii trzy punkty - wyjątkowo ładna. Na tym stadionie, przy pełnych trybunach ubranych na czerwono kibiców żaden przeciwnik Widzewa nie będzie miał łatwego życia.

PKO BP Ekstraklasa
3. kolejka

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 0:1 (T. Gaprindaszwili 61)
Cracovia - Legia 3:0 (M. Rakoczy 37, P. Makuch 51-karny, B. Kallman 90)
Radomiak - Górnik Zabrze 0:3 (Sz. Włodarczyk 28, 64, B. Nowak 32)
Miedź Legnica - Warta Poznań 1:2 (A. Henriquez 23 - A. Zrelak 22, M. Żurawski 60)
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 1:0 (P. Almqvist 8)
Raków Częstochowa - Stal Mielec 3:2 (D. Sorescu 4, F. Piasecki 57, Ivi Lopez 71-karny - P. Wlazło 31, A. Kasperkiewicz 85)
Lech Poznań - Wisła Płock 1:3 (M. Skóraś 69 - K. Vallo 45, R. Wolski 50, M. Kolar 89)
Widzew Łódź - Lechia Gdańsk 2:3 (B. Pawłowski 12-karny, J. Sanchez 71 - M. Gajos 5, Ł. Zwoliński 40, F. Paixao 85)

W poniedziałek grają: Korona Kielce - Śląsk Wrocław (19.00, Canal+ Sport).

Pozostało 80% artykułu
2 / 3
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł
Barcelona gra o wicemistrzostwo Hiszpanii, a Robert Lewandowski o tytuł króla strzelców
Górnik Zabrze na ścieżce do sukcesu. Na taki sezon czekał 30 lat
Stefan Szczepłek: Wisła zdobyła Puchar Polski. Za takie mecze kochamy piłkę
Hiszpanie zapewnili Wiśle Kraków Puchar Polski. Dogrywka i wielkie emocje na Narodowym