Stefan Szczepłek

Lech wstał po ciosie. Legii ze złotego rogu został tylko sznur

Kiedy zaczynały się rozgrywki Ekstraklasy, większość fachowców stawiała na kolejny tytuł dla Legii. Pomyliła się, wygrał Lech, a Legia się skompromitowała.

Stefan Szczepłek: Lech, czyli praca z głową

To ósmy tytuł mistrza dla Lecha, pierwszy od roku 2015. Tamten triumf i dzisiejszy łączy osoba trenera Macieja Skorży i jednego zawodnika - Dawida Kownackiego. Trener od tamtej pory pracował w Pogoni i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a do Poznania wrócił przed rokiem. Kownacki grał w Sampdorii i Fortunie Dusseldorf. Gdyby szło mu zgodnie z oczekiwaniami, jego i pracodawców, to do Lecha by nie wrócił. Ale podjął taką decyzję i ma teraz powody do radości.

Stefan Szczepłek: Raków obronił Puchar Polski

Raków Częstochowa pokonał w finale Lecha Poznań 3:1 i obronił trofeum, zdobyte przed rokiem w Lublinie.

Stefan Szczepłek: Legia. Pokochać albo znienawidzić

Wszystkie kolejne ekipy rządzące Legią Warszawa popełniały grzech pychy. Nie znając się na prowadzeniu klubu, uznawały, że wiedzą lepiej, bo powiodło im się w innym biznesie.

Rosyjskie marzenie o sportowej potędze

Putinowska Rosja chce odbudować w świecie wpływy, jakie miał Związek Radziecki, a w sporcie była to potęga. Budowana długo, bezwzględnie i w dużym stopniu dzięki naiwności i zaniechaniom Zachodu. Polacy i sportowcy z innych krajów podległych wówczas Moskwie nigdy naiwni nie byli, dla nich wygrana z ZSRR zawsze liczyła się podwójnie.

Cezary Kulesza: Paulo Sousa nie dostanie nawet na frytki

Prezes PZPN Cezary Kulesza o pomocy Ukrainie, zyskach z awansu na mundial i o tym, że były selekcjoner Paulo Sousa nie dostanie z tej puli nawet na frytki.

Legia Warszawa – Dynamo Kijów: Trochę radości w wojnę

Niezwykły mecz. Z kilkunastu tysięcy ludzi, którzy przyszli we wtorek na Łazienkowską większość stanowili Ukraińcy. Z żółto-niebieskimi chorągiewkami w rękach lub owinięci flagami. Dziewczyny, chłopcy za młodzi żeby walczyć, wiele dzieci w szalikach Legii. Niektórzy wracali razem do domów, które znaleźli w Polsce i z nowymi przyjaciółmi przyszli na mecz.

Lech - Legia 1:1 Dobry mecz i kontrowersje w Poznaniu

Emocje zaczęły się w 7. minucie, skończyły w 95., ale dyskusje jeszcze będą trwały.

Stefan Szczepłek: Zagrali jak trzeba

Polacy zapracowali na ten awans. Zagrali w Chorzowie tak, jak powinno się grać w meczu decydującym o wyjeździe na mistrzostwa.

Jerzy Engel: Polska - Szwecja? Taki mecz to marzenie

Były trener reprezentacji Polski Jerzy Engel o wtorkowym spotkaniu ze Szwecją, którego stawką jest awans na mundial.