Ekstraklasa: Poznańska lokomotywa się rozpędza, Legia wciąż przegrywa

Lech potwierdza, że jest w tym sezonie głównym kandydatem do tytułu, a Jakub Kamiński – do rekordowego transferu. Kolejną porażkę odnotowała Legia Warszawa.

Aktualizacja: 24.10.2021 22:30 Publikacja: 24.10.2021 19:54

Alberto Toril zdobył w meczu z Legią trzy bramki

Maciej Skorża posadził na ławce Pedro Rebocho, Joao Amarala oraz Jespera Karlstroema, a piłkarze z Poznania i tak rozbili 4:1 Wisłę Płock.

Lokomotywa pędzi coraz szybciej. Lech wygrał czwarty raz z rzędu, a jego domowa seria meczów bez porażki trwa już prawie sześć miesięcy.

Kolejnego gola strzelił Jakub Kamiński, który zwiódł obrońcę, uderzył prawą nogą w kierunku długiego słupka, a później oznajmił, że skoro Leo Messi i Cristiano Ronaldo mają swoje firmowe zagrania, to on też chce.

19-latek mógł opuścić Poznań już latem, ale władze klubu odrzuciły 7-milionową ofertę z Wolfsburga. Teraz Kamiński robi wszystko, żeby pobić transferowy rekord Ekstraklasy. Możliwe, że dopiero wyjazd za granicę da mu bilet do reprezentacji.

Kadra to wciąż marzenie Kamila Grosickiego, który po 11 latach znów strzelił gola w polskiej lidze, ale chwilę później kontuzjowany zszedł z boiska. Jego Pogoń, którą oskarża się o jałowe posiadanie piłki i niemoc w ataku, tym razem strzeliła aż cztery gole.

Trwa fatalna passa Legii Warszawa. Po porażkach z Rakowem, Lechią i Lechem stołeczni piłkarze przegrali w lidze czwarty raz z rzędu, tym razem na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Mecz fantastycznie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już po kwadransie za sprawą Alberto Torila prowadzili 2:0. W 21. minucie nadzieję w serca kibiców Legii wlał Ernest Muçi. Później podopieczni Czesława Michniewicza przeważali, ale nie zdołali doprowadzić do remisu. Do przerwy było 2:1, w drugiej odsłonie meczu bramki zdobywali już tylko piłkarze Waldemara Fornalika. W 59. minucie hat-tricka skompletował Toril, w 86. wynik spotkania ustalił Nikola Stojiljković.

W dziesięciu meczach Legia zgromadziła 9 punktów i znajduje się na 15. miejscu w tabeli, tuż nad strefą spadkową.

Radomiak – Górnik Łęczna 3:1 (K. Angielski 25, Maurides 37, L. Machado 61 – D. Gąska 82)
Lech – Wisła Płock 4:1 (B. Salamon 14, R. Murawski 53, J. Kamiński 77, J. Amaral 88 – D. Lagator 16)
Raków – Bruk-Bet Termalica 3:2 (N. Tekijaski 6 – samobójcza, I. Lopez 63, T. Petrasek 78 – N. Tekijaski 58, M. Mesanović 90)
Lechia – Górnik Zabrze 1:1 (Ł. Zwoliński 10 – B. Nowak 42)
Pogoń – Jagiellonia 4:1 (M. Żurawski 24, K. Grosicki 41, S. Kowalczyk 56, L. Zahović 78 – F. Cernych 30)
Wisła Kraków – Śląsk 0:5 (E. Exposito 7, 12, 77 – karny, D. Verdasca 27, M. Zylla 90)
Zagłębie – Cracovia 1:1 (F. Starzyński 65 – M. Rasmussen 87)
Warta – Stal 0:0
Piast – Legia 4:1 (A. Toril 10, 14, 59, N. Stojiljković 86 – E. Muçi 21)