Eliminacje Ligi Konferencji: Śląsk wygrał w Armenii

Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Ararat Erywań 4:2 w meczu drugiej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Konferencji.

Aktualizacja: 22.07.2021 18:00 Publikacja: 22.07.2021 17:38

W meczach pierwszej rundy piłkarze Śląska dwukrotnie pokonali estońskie Paide. Gospodarze wyeliminowali węgierski MOL Fehervar.

Ararat przeważał na boisku w początkowej fazie meczu, ale to zawodnicy Jacka Magiery w 20. minucie wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie Krzysztofa Mączyńskiego na bramkę zamienił Wojciech Golla.

Po zmianie stron Ormianie doprowadzili do wyrównania, ale wynik ten utrzymał się zaledwie minutę. Na bramkę Juana Bravo odpowiedział Fabian Piasecki.

Wrocławianie podwyższyli prowadzenie w 70. minucie po indywidualnej akcji Roberta Picha.

Nadzieje gospodarzy na uratowanie spotkania wróciły w końcówce, gdy po strzale z dystansu bramkę zdobył Razmik Hakobjan. Piłkarze Araratu zaczęli mocniej atakować, ale to Śląsk zdobył bramkę. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Pich.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 29 lipca o godzinie 20.

Ararat Erywań – Śląsk Wrocław 2:4 (0:1).

Bramki: dla Araratu Erywań: Juan Bravo (49-głową), Razmik Hakobjan (84); dla Śląska Wrocław: Wojciech Golla (20-głową), Fabian Piasecki (50-głową), Robert Pich (70, 90).

Żółta kartka – Ararat Erywań: Mory Kone, Serges Deble, Edgar Malakjan, Juan Bravo; Śląsk Wrocław: Szymon Lewkot, Dino Stiglec, Michał Szromnik, Wojciech Golla.

Sędzia: Nikoła Popow (Bułgaria)