Od dwóch lat szefuje największej polskiej firmie telekomunikacyjnej. Ma za sobą także kilkuletnie doświadczenie pracy w sektorze bankowym. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Robotyki Politechniki Poznańskiej. Świetnie zna francuski, choćby z racji stypendium w paryskiej Ecole Centrale. We Francji spędził siedem lat, po powrocie zaczął pracę w branży finansowej. W banku Cetelem spędził pięć lat. Następnie przeszedł do zarządu Lukas Banku, którego w 2005 roku został prezesem. Według osób, które go znają, ma słabość do Francji i francuskiej kultury. Od 2006 r. jest prezesem Telekomunikacji Polskiej, kontrolowanej przez France Telecom. Nie narzeka na brak pracy – firma traci rynek połączeń stacjonarnych, od dłuższego czasu jest też w stanie wojny z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, regularnie nakładającym na TP wysokie kary – sam Witucki też został ukarany kwotą kilkuset tysięcy złotych. Zajmuje go nie tylko praca w biznesie – jest przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Forum Obywatelskiego, w ramach którego dyskutowane są m.in. wizje i programy modernizacji Polski. Lubi czytać książki historyczne, szczególnie na temat średniowiecza. W Krynicy weźmie udział w panelu „Telekomunikacja jutra w dobie społeczeństwa informacyjnego. Szanse i wyzwania” (11 września, godz. 13.20).
—pm
Komisarz UE ds. politykiregionalnej ma być gościem specjalnym dwóch sobotnich paneli. Pierwszy poświęcony jest roli Polski w Brukseli. Drugi – pakietowi klimatycznemu UE. Danuta Hübner jest pierwszym polskim komisarzem UE. Rekomendację na to stanowisko uzyskała na początku 2004 r. Po wygranych przez SLD wyborach 2001 r. w rządzie Leszka Millera pełniła funkcję szefa Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, który współorganizowała w 1996 r. Po referendum akcesyjnym w 2003 r. Danuta Hübner została ministrem – członkiem rady ministrów ds. europejskich. Z wykształcenia jest ekonomistą. Ukończyła handel zagraniczny na SGPiS. Była stypendystką Instytutu Fulbrighta na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, a także Centrum Studiów Europejskich uniwersytetu w Sussex. Od 1992 r. jest profesorem nauk ekonomicznych. Pracę w administracji rozpoczęła w 1994 r. Została wówczas doradcą wicepremiera i ministra finansów Grzegorza Kołodki ds. społecznych. Następnie była wiceministrem przemysłu i handlu. Negocjowała członkostwo Polski w OECD. Po wyborach w 1997 r. przez rok piastowała stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaś- niewskiego. Pod koniec 1998 r. została wiceprzewodniczącą Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ, a od roku 2000 była jej szefem w randze zastępcy sekretarza generalnego ONZ.
—mns
U szczytu dotychczasowej kariery politycznej w latach 2001 – 2002 Anatolij Kinach był premierem Ukrainy. Wcześniej, w latach 1995 –1996, był wicepremierem i ministrem ds. polityki przemysłowej, a później ministrem gospodarki w rządzie Julii Tymoszenko (2007 r.). Z wykształcenia inżynier budownictwa statków. Jedna z najbardziej wpływowych postaci w ukraińskiej polityce i gospodarce. Wieloletni szef Związku Przedsiębiorców i Przemysłowców Ukrainy zrzeszającego kilkadziesiąt tysięcy przedstawicieli biznesu z różnych regionów kraju, który skutecznie przekształcił w partię polityczną. W 2006 r. jej posłowie weszli do parlamentu z listy Bloku Nasza Ukraina prezydenta Wiktora Juszczenki. W latach 2005 – 2006 Kinach był sekretarzem ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej przy prezydencie Juszczence. Był deputowanym Rady Najwyższej w latach 1998 – 2001 i 2006 – 2007. Przewodniczył komisji parlamentarnej ds. bezpieczeństwa narodowego oraz podkomisji ds. przemysłowo-obronnego kompleksu i współpracy wojskowo- -technicznej. Kandydował w wyborach prezydenckich w 2004 r., po otrzymaniu 0,93 proc. głosów poparł w głosowaniu Wiktora Juszczenkę. Anatolij Kinach jest uczestnikiem sesji plenarnych „Perspektywy inwestycyjne Ukrainy” oraz „Rozwój gospodarczy Ukrainy: na ile są uwzględniane doświadczenia Europy Środkowej?”.