Wonga Polska: Samoregulacja rynku pożyczkowego musi zwiększyć bezpieczeństwo konsumenta

Niewłaściwe i nieetyczne praktyki stosowane przez część firm pożyczkowych szkodzą klientom i psują wizerunek całej branży. Dlatego rynek potrzebuje samoregulacji. Prace zmierzające w kierunku wprowadzenia odpowiednich standardów już się rozpoczęły - pisze zarząd Wonga Polska.

Aktualizacja: 11.02.2019 14:08 Publikacja: 11.02.2019 14:02

Bardzo pozytywnie oceniamy prace rynku pożyczkowego nad samoregulacją. Zależy nam na ukróceniu negatywnych praktyk, które psują wizerunek branży, ale przede wszystkim szkodzą klientom. Wonga Polska i wiele innych firm pożyczkowych od lat działa z powodzeniem, nie tylko stosując literę prawa, ale również będąc w zgodzie z duchem regulacji.

W naszej ocenie samoregulacja rynku pożyczkowego musi przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo konsumenta i sprawić, by wszystkie firmy pożyczkowe czuły się odpowiedzialne za swoich klientów. Aby było to możliwe niezbędne jest wprowadzenie zapisów, które uniemożliwią firmom intencjonalne omijanie limitów narzuconych przez ustawę o kredycie konsumenckim oraz takich, które zapobiegną przekredytowaniu konsumentów.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof A. Kowalczyk: Pytam kandydatów na prezydenta: które ustawy podpiszecie? Czas na konkrety
Opinie Ekonomiczne
Maciej Miłosz: Z pustego i generał nie naleje
Opinie Ekonomiczne
Polscy emeryci wracają do pracy
Opinie Ekonomiczne
Żeby się chciało pracować, tak jak się nie chce
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Opinie Ekonomiczne
Paweł Rożyński: Jak przekuć polskie innowacje na pieniądze
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne