Portal powstał, by wspierać chorych oraz ich rodziny w walce z chorobami nowotworowymi. - Jego kluczową ideą jest ulepszenie przepływu informacji oraz sposobów komunikacji na linii ośrodek leczenia - pacjent. Można w nim znaleźć aktualne wiadomości z dziedziny onkologii, zapoznać się z ofertą 16 publicznych centrów onkologii, które wykonują wszystkie niezbędne procedury od momentu rozpoznania schorzenia przez rozpoczęcie leczenia aż do jego zakończenia - mówi Anita Sobczyk z IRONteam. Portal składa się z pięciu modułów: pacjent, ośrodki, profilaktyka, aktualności oraz organizacje pozarządowe. W pierwszym pacjent znajdzie komplet informacji na temat chorób, badań diagnostycznych, metod leczenia, najczęściej zadawanych pytań, ośrodków specjalizujących się w danym rozpoznaniu. Równie ważny jest rozdział poświęcony profilaktyce, gdzie można znaleźć artykuły i filmy o tym, jak zapobiegać chorobom i ich konsekwencjom poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie. Są też aktualne informacje o badaniach przeprowadzanych w ramach bezpłatnych programów profilaktycznych. - Dużym ułatwieniem dla pacjentów jest opis centrów onkologicznych, teraz w jednym miejscu, bez konieczności przeszukiwania wielu stron internetowych - dodaje. Ponadto na portalu można znaleźć wiadomości o stowarzyszeniach, fundacjach, hospicjach, towarzystwach oraz o krajowych konsultantach. - W tej części portalu czytelnik uzyskuje dostęp do kompleksowej bazy danych organizacji pozarządowych, które udzielają szeroko rozumianego wsparcia dla osób chorujących na schorzenia onkologiczne oraz dla członków ich rodzin. Portal to w pełni zintegrowany i kompleksowy kanał informacyjny, zapewniający ośrodkom onkologicznym skuteczną i efektywną komunikację z pacjentem - mówi Anita Sobczyk z IRONteam.

—a.u.

 

Pacjent jest ważny

Portal PubliczneCentraOnkologii.pl to pana pomysł. Skąd się wziął?

Tomasz Tomaszewski, prezes zarządu IRONteam:

Stanie w ogromnym korku przez parę godzin, bez możliwości objazdu, jest bardzo stresujące. Gdy mi się to przytrafiło, uświadomiłem sobie, że pacjenci onkologiczni także mogą czuć się zagubieni w poszukiwaniu leczenia i właściwej informacji. Jako ojciec Kuby - dziecka autystycznego - przechodziłem przez koszmar szukania informacji nt. diagnostyki i leczenia. Portal jest zarówno efektem lat pracy w dziedzinie onkologii, jak i osobistych, rodzinnych doświadczeń.

Jest adresowany do wszystkich, którzy zetknęli się z chorobą nowotworową. Czym się wyróżnia?

Zawiera informacje dla pacjentów - opisy schorzeń, dostępnych badań diagnostycznych, sposoby leczenia. Sporo można się dowiedzieć na temat profilaktyki. Wbudowano także bazę danych organizacji pozarządowych, które wspierają chorych. W jednym miejscu prezentujemy 14 wielospecjalistycznych centrów onkologii. Pozwoli to pacjentom na lepsze zapoznanie się z najnowszymi technikami i właściwy wybór ośrodka.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

Pacjent w każdej chorobie powinien być zauważony. Niestety nie zawsze tak się dzieje.

Projektując portal, przyświecało nam motto „Pacjent w centrum uwagi". Stawiając pacjenta na najważniejszym miejscu, dostrzegamy wszystkie aspekty, jakich doświadcza podczas leczenia w centrach onkologii. W pierwszym kontakcie z chorobą pacjenci czują się zdezorientowani i zagubieni. Chcą dowiedzieć się jak najwięcej i nierzadko poszukują informacji w internecie. Niestety, trafiają tam na niesprawdzone, niekompletne i niezrozumiałe informacje. Chcemy, aby portal służył chorym i ułatwił im dostęp do informacji - sprawdzonych, rzetelnych i w pełni zrozumiałych. Mam nadzieję, że stanie się ważnym krokiem we właściwej komunikacji z pacjentem onkologicznym.

—rozmawiała a.u.