Aktualizacja: 08.07.2019 14:48 Publikacja: 08.07.2019 13:40
Jerzy Bańka
Foto: ROL
Mówił o tym gość Tomasza Pietrygi w poniedziałkowym programie #RZECZoPRAWIE Jerzy Bańka, wiceprezes Związku Banków Polskich.
- Obawy bankowców troszkę osłabły, bo nowe przepisy ograniczone zostały o zmiany dotyczące Funduszu Wsparcia, o które zresztą Związek Banków Polskich zabiegał. Dobrze się stało, że posłowie doszli do przekonania, iż propozycje z pierwotnego projektu prezydenckiego były nadmiarowe, szły w złym kierunki, rodziły zagrożenia dla sektora finansowego. A co istotne spotkały się także z negatywną oceną samych frankowiczów, którzy bez ogródek krytykowali projekt. Podczas posiedzenia komisji finansów publicznych przedstawiciele organizacji skupiających frankowiczów wyrażali daleko idącą dezaprobatę dla tego projektu okraszoną jeszcze hejtem kierowanym do Kancelarii Prezydenta i całego parlamentu. Co ciekawe nie dostrzegali w projektowanych regulacjach żadnych pozytywów. Mówili, że ta ustawa nie jest dla nich, lecz dla biedaków. I to jest prawda, gdyż zdecydowana większość frankowiczów to ludzie w bardzo dobrej kondycji, bo dobra jest sytuacja w gospodarce, ludzie mają pracę. Przypadki, że ktoś nie jest w stanie spłacać kredytu są odosobnione, związane z jakimiś szczególnymi sytuacjami losowymi - powiedział Jerzy Bańka.
Mój klient nie przyznał się do zarzucanych mu czynów; złożył oświadczenie dotyczące swojej kondycji zdrowotnej –...
Rzecznik Praw Pacjenta wypłaci pacjentowi najwyższą możliwą do przyznania sumę świadczenia kompensacyjnego z Fun...
Sąd Najwyższy uznał w środę częściowo skargi Karola Nawrockiego i Marka Jakubiaka, którzy zakwestionowali niektó...
Czy złożenie w akcie notarialnym nieprawdziwego oświadczenia stanowi przestępstwo? Sprawę, na kanwie historii z...
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas