- Rozpoczynamy realizację najwyższego i największego projektu w historii Echo Investment. To wyjątkowa inwestycja. Nie tylko za sprawą świetnej lokalizacji, ale również dzięki projektowi architektonicznemu autorstwa prof. Stefana Kuryłowicza. Jestem przekonany, że Q22 wyznaczy nową jakość na biznesowej mapie Warszawy – mówi Piotr Gromniak, prezes zarządu Echo Investment.

155-metrowy biurowiec Q22 oferujący prawie 50 tys. mkw. powierzchni biurowej powstaje w miejscu rozebranego hotelu Mercure. Wszystkie materiały uzyskane podczas rozbiórki budynku zostały poddane recyklingowi . W ten sposób uzyskano 1 500 ton stali i 25 000 ton betonowego kruszywa.

Projekt budynku powstał w pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska.

Rafał Mazurczak, dyrektor Działu Biur i Hoteli Echo Investment informuje, że w biurowcu znajdzie się miejsce także na restaurację, fitness, parking i szatnie dla rowerzystów. - Q to Quality - czyli jakość projektu i jego wykonania. Q to także quartz, czyli kryształ o przejrzystej i doskonałej strukturze - tłumaczy Rafał Mazurczak.

Wkrótce rozpocznie się budowa ścian szczelinowych, platformy roboczej do dalszych robót. Trwa wybór generalnego wykonawcy. Na wrzesień tego roku zaplanowano start budowy parkingu Q22, która potrwa około 12 miesięcy.

Zakończenie realizacji biurowca zaplanowano na I kwartał 2016 roku. Wartość inwestycji to 500 mln zł.


Echo Investment

SA to firma inwestycyjno-deweloperska z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 900 tys. mkw. Prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.

Echo Investment w Warszawie realizuje kompleks biurowy Park Rozwoju o powierzchni 34 000 mkw. zlokalizowany przy ul. Konstruktorskiej. Tuż obok trwa budowa inwestycji mieszkaniowej Nowy Mokotów. W stołecznych planach inwestora znajdują się również projekty biurowe zlokalizowane przy ul. Taśmowej i Beethovena.