- Średni odczyt RRSO dla kredytów hipotecznych wyrażonych w złotych wynosi 5,21 proc. W odniesieniu do poprzedniego miesiąca oznacza to zmianę o zaledwie 0,03 pkt proc.
- Warto dodać, że luty jest już dziewiątym miesiącem z rzędu, w którym RRSO kształtowało się w przedziale od 5,16 proc. do 5,23 proc. Jest to bardzo dobra informacja dla wszystkich zadłużonych w złotych, ponieważ oznacza łatwiejsze zarządzanie budżetem domowym, gdy wysokość raty kredytowej jest stała – wyjaśnia Jacek Kasperczyk, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl.
- Jeszcze mniejsze wahania wystąpiły w przypadku średniego oprocentowania kredytów w euro. Ostatni odczyt RRSO dla takich zobowiązań wyniósł 6,54 proc., podczas gdy przed miesiącem przyjmował on wartość 6,53 proc. Zmiana tego parametru o zaledwie 0,01 pkt proc. jest praktycznie nie do zauważenia w wysokości raty kredytowej takiego zobowiązania.– Na rynku nie ma kredytów w CHF. Dlatego też bieżąca analiza oprocentowania takich kredytów jest niemożliwa do przeprowadzenia – wyjaśnia Jacek Kasperczyk.
- Dodaje, że sytuacja na rynku „hipotek" jest dziś dobra. Brak znaczących zmian w ofertach banków oraz łagodna polityka pieniężna przekłada się na niskie koszty takich zobowiązań.