Dom naturalnej wielkości można oglądać w naukowo-badawczym ośrodku Panasonic Centre Tokio w podstołecznej dzielnicy Ariake. Jest to dwupoziomowa budowla z tarasem na dachu, o stalowej konstrukcji antysejsmicznej i powierzchni użytkowej 262 mkw., z przyległym garażem na dwa samochody. Przewidziano ją dla czteroosobowej rodziny złożonej z rodziców, jednego dziecka i babci.
[srodtytul]Według sześciu zasad[/srodtytul]
Dom i jego wyposażenie powstały zgodnie z sześcioma zasadami uniwersalnego projektowania. Stąd jego pełna nazwa: Eco & UD (Universal Design) House. A zasady te to: 1. Przejrzystość i łatwość obsługi, 2. przestrzeń ułatwiająca dostęp, 3. proste monitory i wskaźniki, 4. spokój ducha i bezpieczeństwo, 5. naturalna sylwetka i łatwość poruszania się, 6. troska o to, jak produkt powstał i jak z niego korzystać.
W ekodomku zgromadzono wszystkie możliwe rozwiązania zapewniające maksymalne oszczędności energii, wody i emisji spalin, bezpieczeństwo i komfort życia. Oświetlenie jest sterowane komputerowo, diodowe żarówki długowieczne, a system ogrzewania i wentylacji reguluje jednocześnie wilgotność, wszystkie systemy są zdalnie sterowane, także z telefonu komórkowego.
Całość (dom z wyposażeniem) kosztuje milion dolarów, tyle że bez działki (minimum 316 mkw.), która w Japonii będzie znacznie droższa. Ewentualni klienci mogą kupować poszczególne rozwiązania i wyposażenie (np. łazienkę) do zainstalowania w swoich domach. Domy dostarcza filia Panasonica – Panahouse.