Piotr Aleksandrowicz

Piotr Aleksandrowicz

były redaktor naczelny Rzeczpospolitej. Publicysta.

Aleksandrowicz: Za prywatną własnością

Referendum w sprawie uwłaszczenia i prywatyzacji budzi dziesiątki wątpliwości. Ale dotyczy spraw fundamentalnych dla kraju i obywateli.

Wyjdą, nie wyjdą

Ostatni felieton Piotra Aleksandrowicza.

Minister w balii

Minister finansów i minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej przyszykowali projekt ustawy o przemyśle stoczniowym.

Zanim skonfiskują twój dom

Cztery lata temu kupiłem samotną wiejską chałupę nad wsią wraz z prawie trzema hektarami łąki i wyprowadziłem się na Podkarpacie.

Wydatki dużych prędkości

Szwecja to bogaty, poukładany kraj. Ale i i tam władza lubi projekty dostatecznie duże, by zdobyć nieśmiertelność. Cena nie gra roli.

Nie sztuka zwalniać bankowców

„Wierzę, że uda się wypracować kompromis w górnictwie. To nie sztuka wyrzucić kilkadziesiąt tysięcy osób z pracy". Kto to powiedział?

Pionizacja banków

PiS chce związać Pocztę bardziej z państwem - ogłosiły media. Z dość nieporadnie zredagowanego komunikatu wynika, że państwowa Poczta ma m.in. niwelować różnice w poziomie rozwoju oraz przejąć część prostych funkcji urzędów administracji publicznej.

Piotr Aleksandrowicz: Budżet, puder i maseczka

Od czasu do czasu pojawiają się głosy ekonomistów zaniepokojonych kierunkiem, w jakim zmierzają finanse publiczne w Polsce.

Projekty autorskie

Tylko krowa nie zmienia poglądów. Saga o Kompanii Węglowej, którą pisał już poprzedni rząd pokazuje, że zmienność decyzji może być ogromna. Pytanie, z czego to wynika?

Prognozy ekonomistów i astrologów

Ostatnio kilka razy usłyszałem, że Węgry mają bardzo dobre wyniki gospodarcze, co jest zasługą premiera Viktora Orbána. Postanowiłem to sprawdzić.