Ed Sheeran zagra w Polsce w 2024 r.

Ed Sheeran zawita z trasą matematyczną „+ - = ÷ x” do Azji i Europy w 2024 roku. W Polsce zagra 12 lipca w Polsat Plus Arena Gdańsk.

Publikacja: 20.10.2023 10:15

Ed Sheeran

Ed Sheeran

Foto: PAP/Newscom

Po wyprzedaniu biletów na koncerty w Warszawie w zeszłym roku, Ed Sheeran wraca do Polski. Teraz planuje wystąpić w Gdańsku. To będzie pierwsza możliwość posłuchania najświeższych utworów z albumów "-""(Subtract)" oraz „Autumn Variations”, które zdobywają uznanie słuchaczy na całym świecie!

Ed Sheeran debiutuje w Azji

Ed Sheeran wyrusza w trasę koncertową będącą kontynuacją jego nieprzerwanych sukcesów koncertowych w Europie z zeszłego roku. Artysta odwiedzi kolejne europejskie miasta i po raz pierwszy zagra koncerty w Azji.


Ta zapowiedź następuje bezpośrednio po niezwykle udanej trasie koncertowej w Stanach Zjednoczonych, gdzie padły frekwencyjne rekordy. Na koncercie w MetLife w New Jersey odnotowano największą liczbę widzów na jednym występie w historii Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej

Najbogatsi młodzi Brytyjczycy. Wśród nich Ed Sheeran, Adele i Harry Styles

W ciągu ostatniego roku Sheeran wydał aż dwie płyty: "-" (Subtract) oraz „Autumn Variations”, obie zdobyły pierwsze miejsce na listach przebojów na całym świecie. Oba albumy zostały wydane odpowiednio w maju i wrześniu i powstały we współpracy z Aaronem Dessnerem z zespołu The National.

Czytaj więcej

Ed Sheeran powraca. W serialu i z nową płytą

Kiedy zaczynał karierę w 2011 r., dostał za album 40 tys. funtów zaliczki. Teraz jego majątek oceniany jest na 80 mln. Na rozpoczęte w 2017 r. tournée sprzedał do początku lipca 4 mln biletów, a wpływy wynosiły 336 mln dol. Trzeci album „Divide" rozszedł się już w 12,5 mln egz., ponad rok po premierze każdego tygodnia rozchodzi się ponad 60 tys. krążków.

Sheeran (ur. 1991) przebił się na listy przebojów w 2011 r. akustyczną balladą „The A Team", o dziewczynie, która uciekła z domu, nocuje w parkach i prostytuuje się, żeby zarobić na heroinę. Dodał do folku delikatny, biały hip-hop, co sprawiło, że jest atrakcyjny dla młodszego i starszego pokolenia. Nagranie zrealizowano za 200 funtów, teledysk kosztował... 20.

Czytaj więcej

Ed Sheeran zagrał przed sądem na gitarze. Chce dowieść, że nie jest plagiatorem

Sukces Eda Sheerana jest niesamowity również dlatego, że od początku pokazuje się on jako bezpretensjonalny chłopak z sąsiedztwa, a nie gwiazdor i celebryta. W 2013 r. zdobył nawet tytuł najgorzej ubranego mężczyzny. Poza tym łączy folkową tradycję swoich idoli: Joni Mitchell, Boba Dylana, Vana Morrisona, z nowymi brzmieniami, hip hopem i r'n'b.

Zaczął grać na gitarze po obejrzeniu koncertu Erica Claptona. W przeciwieństwie do brata, który jest kompozytorem muzyki klasycznej, Ed miał kłopoty z nauką i trudne relacje z ojcem, kuratorem sztuki. Jak przystało na Irlandczyka, który zaciskał pięści do walki o lepszą pozycję, był wobec syna surowy. Ale pielęgnował muzyczną fascynację syna. Woził go w każdy weekend na koncerty: Dylana czy McCartneya. Pierwsza płyta, jaką zapamiętał Ed, to „Irish Heartbeat" Vana Morrisona. Zapragnął pobić jego rekord z czasów, gdy ten dawał 200 koncertów rocznie.

Czytaj więcej

Nowy album Eda Sheerana. "To terapia, moja żona dowiedziała się, że ma guza"

W Ameryce przełomowym sukcesem koncertowym były trzy wyprzedane występy w nowojorskiej Madison Square Garden w 2013 r., w sali mieszczącej 18 tys. widzów. Rok później jako jedyny solista na świecie zapełnił trzy razy stadion Wembley. Grał dla 90 tys. fanów wyłącznie z towarzyszeniem gitary.

– Jesteś jedyną osobą, która mogła tego dokonać – komentował wyczyn na Wembley sir Elton John, opiekujący się karierą Eda.

Start sprzedaży: 26 października 2023, godz. 10:00.

Po wyprzedaniu biletów na koncerty w Warszawie w zeszłym roku, Ed Sheeran wraca do Polski. Teraz planuje wystąpić w Gdańsku. To będzie pierwsza możliwość posłuchania najświeższych utworów z albumów "-""(Subtract)" oraz „Autumn Variations”, które zdobywają uznanie słuchaczy na całym świecie!

Ed Sheeran debiutuje w Azji

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Muzyka popularna
Nawet Iga Świątek musi mieć imienny bilet i dowód tożsamości na show Swift w Polsce
Materiał Promocyjny
Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?
Muzyka popularna
"Rzecz w tym". Tadeusz Woźniak – wspomnienie o przyjacielu
Muzyka popularna
Palaye Royale zagrają w Progresji. W konkursie MTV pokonali Linkin Park
Muzyka popularna
Tadeusz Woźniak, kompozytor „Zegarmistrza światła”, nie żyje
Muzyka popularna
Metallica zagrała „Kocham Cię kochanie moje”
Muzyka popularna
Metallica od tygodnia była w Warszawie. Świetny show na Narodowym