Czas na zgłoszenia minął w piątek. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie podała na razie oficjalnie, ile wpłynęło wszystkich wniosków, bo jeszcze przez kilka dni będzie czekać na te wysłane pocztą. Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika jednak, że wysłało je na pewno przynajmniej sześć firm.
KRRiT oczekuje na nowym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej czterech stacji o tematyce uniwersalnej sprofilowanych tematycznie (o profilu filmowym, lifestylowym, lokalno-samorzadowym oraz interaktywnej).
ZPR chce aż cztery stacje, Puls i Kino Polska po dwie
Najwięcej wniosków złożyły spółki z Grupy ZPR Media, która ma już na innych multipleksach trzy stacje (Fokus TV, Eska TV i Polo TV). Spółka Eska TV startuje w konkursie na kanał interaktywny.
- Jesteśmy ekspertami zarówno w tworzeniu mediów interaktywnych, mamy też duże zaplecze technologiczne w grupie, własną stale rozwijaną platformę HBBTV, bardzo wysoką pozycję projektów Internetowych grupy, własne zespoły programistów w kilku miastach, spółki technologiczne w grupie – wylicza Leszek Kozioł, wiceprezes ZPR Media.
Radio Eska startuje w konkursie z kanałem lokalno-samorzadowym, spółka Spectrum TV (nadawca Fokus TV) chce mieć dwa kanały: lifestylowy i filmowo-rozrywkowy.