Radio Zet to drugie pod względem audytorium prywatne radio w Polsce. W tym roku zmieniło właściciela: francuska grupa Lagardere wycofując się z Europy Środkowowschodniej sprzedała radiową grupę Eurozet na rzecz grupy Czech Media Invest (CMI). Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na transakcję w czerwcu br. Już wówczas spekulowano, że CMI może poszukać dla Zetki inwestora, ponieważ interesuje się firmami w pozostałych krajach, a nie w Polsce.

Według piątkowego „Pulsu Biznesu" radiostacją interesują się Cyfrowy Polsat, Grupa ZPR oraz Fratria, wydająca tygodnik „Sieci".

„Wprost" dolał w poniedziałek oliwy do ognia podał dziś, że transakcję z udziałem Fratrii wesprzeć ma bank Pekao kierowany przez Michała Krupińskiego, kojarzonego z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, a do transakcji dojdzie jeszcze w listopadzie.

- Fratria rozwija się w oparciu o strategię przyjętą przez zarząd spółki, w oparciu o własne zasoby buduje i rozwija kolejne przedsięwzięcia. Strategia ta nie zakłada akwizycji zewnętrznej - informuje natomiast w odpowiedzi na pytania serwisu Wirtualne Media Romuald Orzeł, prezes Fratrii.

Zbigniew Benbenek, właściciel ZPR zapewnia natomiast, że grupa nie prowadzi rozmów w sprawie zakupu Eurozetu. Oficjalnego komentarza w tej kwestii nie udzieliła tylko grupa Cyfrowy Polsat oraz właściciel Eurozetu.

W 2017 roku Grupa Eurozet zanotowała 172,8 mln zł przychodu, prawie 30 mln zł zysku operacyjnego oraz nieco ponad 24 mln zł zysku netto. EBITDA grupy to około 31 mln zł.

W II kw. br. udział Radia Zet w audytorium stacji w Polsce wyniósł 12,7 proc., a w III kw. 12,3 proc. To tyle, co suma udziałów programu 1 i 3 Polskiego Radia. Największą stacją komercyjną pozostaje RMF FM.