Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 09.10.2017 10:53 Publikacja: 09.10.2017 10:53
Foto: Adobe Stock
Firma podpisała już umowę z Centrum Kosmicznym uniwersytetu. Platformy będzie bazo wadź na Światowidzie, czyli pierwszym polskim, prywatnym satelicie. Ten ma być wykorzystany do badania zjawisk towarzyszących zorzom polarnym.
Platforma przeznaczona dla uniwersyteckiej jednostki CSUG (Centre Spatial Universitaire de Grenoble) zostanie wyposażona w moduł komunikacji UHF wraz z nadajnikiem umożliwiającym zlokalizowanie satelity, komputer pokładowy z dużą mocą obliczeniową, moduł zasilania z pełną odpornością na awarie oraz panele słoneczne. Obudowa zostanie specjalnie zaprojektowana i przystosowana do wymagań Uniwersytetu. Głównym celem misji uniwersyteckiego satelity będzie fotografowanie zorzy polarnej oraz księżyca, co umożliwi specjalistyczna kamera dostarczona przez Centrum Kosmiczne Uniwersytetu Grenoble. Zebrane dane pomogą w odkryciu zjawisk towarzyszących zorzom polarnym i mogą przyczynić się do odkrycia procesu powstawania tego zjawiska świetlnego. Kosmiczna maszyna SatRevolution zostanie oddana do użytku do końca 2018 r.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
„Rzeczpospolita” wprowadza nową ofertę dla swoich subskrybentów, w ramach której użytkownicy zyskują również dos...
To najsmutniejsza sprawa, jaką kiedykolwiek prowadziłem - mówi mecenas Paweł Rymarz, partner zarządzający w kanc...
Trójka to przeszłość, dziś robię wymarzone radio. Nie mogłabym zostawić tych wszystkich ludzi, z którymi budował...
Według prezydenta Donalda Trumpa, Stany Zjednoczone znalazły nabywcę na amerykańską część platformy wideo TikTok...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Rynek wyszukiwania jest otwarty i daje możliwości tak konsumentom, jak i firmom. Niestety decyzje Komisji Europe...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas