Stowarzyszenie, którego jest członkiem, już szósty raz zaprosiło do Warszawy międzynarodową ekipę bajarzy, by w ramach corocznego Festiwalu Sztuki Opowiadania Studnia Opowieści zabrali publiczność na wędrówkę po baśniach i podaniach z najdalszych krańców świata.
Dominującym tematem festiwalowych spotkań będą różne oblicza nomadyzmu. Od tradycyjnego koczownictwa przez współczesne poszukiwanie własnej tożsamości, utraconej na skutek czy to dobrowolnych podróży po świecie, czy wymuszonej emigracji, aż po indywidualny stan ducha, który nie pozwala się zatrzymać i osiąść w jednym miejscu. Kto lepiej zna te problemy niż zaproszeni goście?
– Są wśród nich m.in. Chirine el Ansary, Egipcjanka mieszkająca w Paryżu, i jej sąsiad, Kenijczyk Nicolás Buenaventura – wylicza pani Agnieszka. – Jest znakomita aktorka z Ukrainy Mariana Sadowska i Malika Halbaoui z Maroka. Każde z nich zabierze słuchaczy na niezapomnianą wędrówkę przez tradycje i zwyczaje nieznanych nam kultur.
Chętni, by w nich uczestniczyć, powinni zarezerwować czas w weekendowe wieczory. Za to poranki należą do młodej publiczności. – W piątek dzieci posłuchają baśni cygańskich (godz. 11 i 12.30, od lat 6). W sobotni poranek uwagę słuchaczy zaprzątną „Opowiadacze wędrowni" (godz. 10.30, od lat 3), a w południe historia „Jak mama została Indianką" (od lat 3). Najmłodsi mają w niedzielę swoje „Tutli turli Jajeczko" (godz. 10.30 i 11.30), którego urokowi ulegną nawet niemowlęta.
więcej: www.studnia.org