Jedne z flagowych tytułów, które ukazały się w języku polskim, a mówią najmłodszym o tolerancji niemalże 'wprost", to seria przygód słonia w kratkę, czyli Elmera, wydana przez Dwie Siostry.
to klasyka literatury dziecięcej, światowy bestseller przetłumaczony na ponad 30 języków. Główny bohater to przepięknie namalowany przez autora słonik w kratkę zabawiający całą dżunglę i czytelnika, ale jednocześnie pozostający w kłopocie: być innym w stadzie (w kolorową kratkę a nie szarym) to przywilej czy utrapienie? Autor słonia jest jednym z najpopularniejszych obecnie w Wielkiej Brytanii autorów książek dziecięcych i filmów animowanych, ilustratorem i założycielem wytwórni filmowej. W 2005 roku był nominowany przez międzynarodową sekcję IBBY (International Board of Books for Young People) do prestiżowej Nagrody im. Hansa Christiana Andersena, tzw. Małego Nobla. Jego „Elmer"w większości krajów europejskich jest polecany na zajęcia edukacyjne w przedszkolu.
O książkach dla dzieci autorka' tekstu opowiada w niedziele od 10.00 na antenie RdC
Inny „tolerancyjny" tytuł tego wydawnictwa, dla dzieci już nieco starszych, bo dziesięcioletnich, to „Pelikan" fińskiej autorki Leeny Krohn. Tu główny bohater to kilkunastoletni chłopiec o imieniu Emil, który po rozwodzie rodziców przenosi się z mamą do miasta. Tam pewnego dnia, w jakimś okolicznym barze, jego uwagę przykuwa dziwnie wyglądający gość - mieszkający po sąsiedzku pan Hyyryläinen. Dzięki dziecięcej wrażliwości i umiejętności obserwowania świata chłopiec odkrywa tajemnicę sąsiada: pan Hyyryläinen to w rzeczywistości pelikan, który postanowił zostać człowiekiem.