Oficjalne otwarcie Festiwalu w sobotę 29 listopada o godzinie 13:00.
Nowe technologie wcale nie muszą stanowić zagrożenia dla poezji. Może właśnie są szansą na jej promocję w dzisiejszym świecie. Swoją twitterową akcją #WierszDobry Festiwal chce dotrzeć do młodszych pokoleń. Wydawanie poezji w formie e-booków jest kolejnym działaniem mającym na celu przywrócenie poezji do głównego nurtu.
Fundacja Dużego Formatu odnotowała w tym roku ponad dwieście zgłoszeń do konkursu poezji, co jest pozytywnym sygnałem dla organizatorów Festiwalu. "To twórczość autorów niepokornych, chociaż nie zawsze głośnych, na pewno wyróżniających się." – mówi Czachorowski. Oficjalne wręczenie nagród o godzinie 20.00 w sobotę.
Lista gości festiwalowych jest długa. Gościem specjalnym wydarzenie będzie Ernest Bryll jeden z najbardziej znanych polskich poetów, ale również pisarz, dramaturg, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i dyplomata. Autor m.in. tomików „Wigilie wariata", „Czasem spotykam siebie", utworów scenicznych „Rzecz Listopadowa" i „Na szkle malowane". Jego piosenki wykonywali m.in.: „Myslovitz", „Skaldowie", Czesław Niemen i Marek Grechuta. Z Ernestem Bryllem o tym, czy warto wychodzić w poezji poza format będzie rozmawiał Rafał T. Czachorowski 29 listopada o godzinie 16:00.