Organizatorzy dozują napięcie i ogłaszają nazwiska kolejnych bohaterów mityngu. - Gdy Diamentowa Liga zaprosiła nas do kalendarza, zapowiedzieliśmy zlot gwiazd. Wywiązujemy się z obietnicy, a to dopiero początek niespodzianek - obiecuje marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Wiadomo już, że udział w zawodach weźmie mistrz olimpijski i rekordzista świata w skoku o tyczce Armand Duplantis. Teraz do Szweda dołączyły Swoboda oraz Fraser-Pryce. - Jej występ może być spektakularny. Uważamy, że w szczycie formy stać ją nawet na rekord świata - mówi o Jamajce dyrektor mityngu Piotr Małachowski.

– Czuję dumę, że moje nazwisko jest w ogóle zestawiane z Shelly-Ann. To ikona. Każdy sportowiec chciałby wygrać choć połowę tego, ile ma w dorobku Fraser-Pryce. Mam nadzieję, że to będzie najlepsze żeńskie 100 metrów, jakie kiedykolwiek odbyło się na polskiej ziemi - zapowiada Swoboda.

Bohaterami konkurencji memoriałowej, czyli konkursu rzutu młotem, będą medaliści z Tokio: Wojciech Nowicki, Eivind Henriksen i Paweł Fajdek. - Nie bez przyczyny zadedykowałem Kamili złoto olimpijskie. Nigdy nie zapomnę, jak kiedyś powiedziała mi: „Będziesz mistrzem, jeżeli ciężko na to zapracujesz”. To na lata stało się moim drogowskazem i wreszcie się sprawdziło - mówi Nowicki.

Organizatorzy zapowiadają, że niebawem poznamy kolejnych lekkoatletów, którzy wezmą udział w Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej. Impreza na Stadionie Śląskim, która pierwszy raz będzie częścią cyklu Diamentowej Ligi, rozpocznie się 6 sierpnia o 13:30.