Organizatorzy zapowiadają, że kibice zobaczą całe zastępy zawodników, którzy stali na podium igrzysk, mistrzostw świata i mistrzostw Europy. - Już dziś wiemy, że w jednym miejscu udało nam się zgromadzić naprawdę niezwykłych lekkoatletów - obiecuje dyrektor mityngu Sebastian Chmara.

Polskę odwiedzą m. in. Jacobs, brązowa medalistka igrzysk w Tokio Megan Tapper (100 m), mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Thiago Braz (skok o tyczce), ówczesny srebrny medalista Orlando Ortega (110 m p/płotki) oraz halowy mistrz Europy Tomas Stanek (pchnięcie kulą).

Wśród gwiazd mityngu nie zabraknie Polaków. Swój udział w Orlen Cup zapowiedzieli już tyczkarze Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski i Robert Sobera, kulomioci Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki, sprinterka Ewa Swoboda oraz płotkarz Damian Czykier.

Czytaj więcej

Orlen Cup na początek sezonu

- Głęboko wierzymy, że będziemy mogli cieszyć się lekką atletyką na najwyższym poziomie w towarzystwie najlepszych kibiców. Liczymy, że fani królowej sportu po przerwie znów będą mogli zasiąść na trybunach łódzkiej hali - nie kryje Chmara.

Panie oraz panów czeka rywalizacja w biegach na 60 m i 60 m przez płotki oraz pchnięciu kulą. Konkurencji będzie osiem. Zobaczymy także skok wzwyż oraz skok o tyczce mężczyzn. Impreza otworzy sezon halowy w naszym kraju.