Podcast „Komisja Kultury”: Najzdolniejsza młodzież Hollywood – Chalamet, Zendaya, Mescal, Sweeney i inni

W duecie z krytykiem filmowym Marcinem Radomskim wybieramy najbardziej utalentowane młode gwiazdy Hollywood. Czy Timothée Chalamet, Zendaya, Paul Mescal, Anya Taylor-Joy lub Sydney Sweeney to przyszłość kina? Rozmawiamy o ich rolach, potencjale na celebrytów oraz oceniamy wybory zawodowe. Kto wygrywa w box office, a kto na festiwalach w Cannes i Wenecji?

Publikacja: 21.12.2024 10:00

Marcin Radomski, krytyk filmowy i twórca kanału KINOrozmowa

Marcin Radomski, krytyk filmowy i twórca kanału KINOrozmowa

Foto: podcasty.rp.pl

W tym odcinku „Komisji Kultury” rozmawiamy o przyszłości Hollywood. W duecie z krytykiem filmowym Marcinem Radomskim, twórcą kanału KINOrozmowa, analizujemy kariery najzdolniejszych aktorów i aktorek młodego pokolenia. Kim są gwiazdy, które przyciągają miliony widzów do kin i zdobywają serca krytyków? Czy Timothée Chalamet, Zendaya, Paul Mescal, Anya Taylor-Joy, Sydney Sweeney i Barry Keoghan to nowe ikony współczesnego kina? Kto podejmuje najtrafniejsze wybory zawodowe, a kto ryzykuje błędami w karierze?

Żadnych narkotyków i filmów o superbohaterach!

Rozmowę zaczynamy od Timothéego Chalameta, który stał się jednym z największych symboli nowego Hollywood. Leonardo DiCaprio poradził mu kiedyś: „Żadnych twardych narkotyków ani filmów o superbohaterach”. Chalamet wyznał, że stosuje się do tej zasady, choć sam przyznaje, że dla Christophera Nolana, który ma na koncie „Mrocznego Rycerza”, mógłby zrobić wyjątek. Zastanawiamy się jednak, czy „Diuna” nie jest pewnego rodzaju kinem superbohaterskim. W tym roku Chalamet zachwycał też w filmie „Wonka”, wielkim hicie box office, a już niedługo zobaczymy go w „Kompletnie nieznanym” – biografii Boba Dylana.

Rok 2024 należał również do Paula Mescala. Irlandzki aktor rozpoczął rok świetnym dramatem „Dobrzy nieznajomi”, a zakończył go rolą Luciusa w „Gladiatorze 2”. Choć film Ridleya Scotta nie dorównał pierwszej części, Mescal udowodnił, że jest jednym z najbardziej obiecujących aktorów. Czyżby Irlandia była źródłem największych talentów młodego pokolenia? Barry Keoghan, inny irlandzki aktor, także zasługuje na uwagę – dowiecie się, dlaczego w tym podcaście zrobiliśmy dla niego wyjątek wiekowy.

Czytaj więcej

Odrażający. Próżni. Bogaci. Dlaczego „Saltburn”, głośny film na Prime Video, zawodzi?

Lepsza różnorodność a la De Niro czy silne emploi wzorem Eastwooda?

Nie zabrakło dyskusji o młodych aktorkach. Zendaya podbija serca widzów w „Diunie 2” i „Challengers”, a Margaret Qualley zachwyciła wszystkich w „Substancji”. Czy któraś z nich stanie się ikoną Hollywood na miarę Meryl Streep lub Kate Winslet? Anya Taylor-Joy, znana z „Furiosy: Sagi Mad Maxa”, również znajduje się na naszej liście. Zastanawiamy się, czy lepiej budować karierę na różnorodności ról, jak Robert De Niro, czy trzymać się wyrazistego emploi, jak Clint Eastwood.

Zapraszamy na rozmowę o młodych talentach, ich aktorskich wyborach i potencjale na hollywoodzkie gwiazdy.

Kultura
Łazienki Królewskie w Warszawie: długa majówka
Kultura
Perły architektury przejdą modernizację
Kultura
Afera STOART: czy Ministerstwo Kultury zablokowało skierowanie sprawy do CBA?
Kultura
Cannes 2025. W izraelskim bombardowaniu zginęła bohaterka filmu o Gazie
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Kultura
„Drogi do Jerozolimy”. Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne