Ile wolności, a ile poprawności czeka nas w internecie
Miliarder Elon Musk wykupując Twittera zapowiedział, że chce przywrócić wolność słowa w internecie. Ile ta deklaracja ma wspólnego z rzeczywistością i jak wpłynie na jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie? Zmienia się też pozycja innej popularnej platformy internetowej – Netflixa. Serwis traci użytkowników, a do dyskusji wciąż wraca temat poprawności politycznej promowanej w produkcjach giganta streamingu. Czy odbiorcy zaczynają się odwracać od progresywności Netflixa? Kto ma teraz największy wpływ na srebrny ekran? O tym w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus” rozmawiają redaktorzy Michał Płociński i Marcin Kube.
Harlan Coben: Powieść jest jak muzyka
Pisarz, scenarzysta i producent Harlan Coben opowiada o polskiej adaptacji powieści „Zachowaj spokój”. Powstał sześcioodcinkowy serial dla Netfliksa.
„Wiking”: Szekspir barbarzyńców
Najbardziej oczekiwane widowisko roku, czyli „Wiking” Roberta Eggersa, od piątku w kinach. Imponuje i przeraża, choć i tak wiadomo, jak się skończy.
Rekonstrukcja turystyczna
O Bieszczadach powstało książek tak dużo, że w zasadzie można by już nie wędrować, tylko czytać. Od atlasów, przewodników i albumów fotograficznych, poprzez powieści, reportaże, eseistykę, na wspominkach i gawędach kończąc. A przecież jest jeszcze literatura naukowa: owoce lat pracy archeologów, etnografów, historyków i kulturoznawców. Mniej i bardziej szczegółowe, mniej i bardziej udane. Pośród tej klęski urodzaju bywają też książki, które są po trosze wszystkim, co wymienione powyżej.