Marcin Kube

Marcin Kube

dziennikarz zajmujący się literaturą i muzyką

Nowości na VOD. Co obejrzeć w weekend?

Troll wielkości King Konga, czarny humor na polskiej drodze, zemsta zranionej matki i zaangażowane społecznie dokumenty – co oglądać w weekend na platformach streamingowych.

Co obejrzeć w weekend na VOD

Tim Burton bierze się za „Rodzinę Addamsów”, Elton John i Kendrick Lamar grają koncerty, Myszka Miki zyskuje nowe życie, a sportowcy prowadzą niesportowy tryb życia. Czyli rekomendacje najnowszych seriali i dokumentów na platformach streamingowych.

„Ucieczka z Chinatown”: Nawet Afroamerykanie mają lepiej

Powieść satyryczna, dramat teatralny czy może łże-scenariusz filmu, który nigdy nie powstanie? Charles Yu opowiada o tym, co doskwiera Amerykanom z azjatyckimi korzeniami.

Apple TV, Netflix, Prime Video, Disney+, HBO Max: Filmowe prezenty VOD już w drodze

„Glass Onion” Riana Johnsona z Danielem Craigiem z premierą 23 grudnia ma szanse być hitem czasu świąt.

„1899” czy „Most” z Jennifer Lawrence? „Netflix, Viaplay, Apple TV+, Disney+. Co oglądać w weekend

Historyczne sci-fi od Netfliksa, piłkarskie dokumenty na Viaplay, festiwal kina azjatyckiego, kameralny dramat z Jennifer Lawrence i serialowy hit sezonu o rodzinnej knajpie z Chicago – czyli co warto obejrzeć, a co można sobie odpuścić w weekend na platformach VOD.

Zanurzeni w kuchennym chaosie

Po wszystkich wysokobudżetowych rozczarowaniach tego sezonu dostaliśmy zaskakujące niskobudżetowe cacko, komediodramat o budzie z makaronem i kanapkami w Chicago.

Wstrząsający reportaż zamienić w fabułę

„Pod sztandarem nieba” w świetnej obsadzie na podstawie książki Krakauera to surowy portret mormońskiej społeczności w Utah, a także trzymający w napięciu kryminał.

Georgi Gospodinow, czyli przeszłość bywa pułapką

Słychać niekiedy głosy, że Polska coraz bardziej przypomina Węgry rządzone przez Viktora Orbána. Ale lektura książek Georgiego Gospodinowa, najpopularniejszego pisarza z Bułgarii, pokazuje, że z jego rodakami również mamy wiele wspólnego.

Co warto obejrzeć w weekend na platformach streamingowych? Marcin Kube poleca

Komedia o biurze na końcu świata (czyli w Siedlcach), dwa filmy z brytyjską gwiazdą pop, ponure żarty z bogatych Amerykanów na Sycylii i mroczne śledztwo na australijskiej prowincji – czyli najciekawsze nowości na platformach streamingowych.

„Na zachodzie bez zmian”: Wojna straszna, zero szwejkowania

Nowa, dość swobodna adaptacja powieści Ericha Marii Remarque’a raczej nie przejdzie do historii kina, ale też i nie szkoda na nią czasu. To wstrząsające, bardzo dobrze zrealizowane kino wojenne, w którym wyciągnięto z powieści to, co najstraszniejsze.