Publikowana przez gazetę od ponad 20 lat „Lista bogaczy” zawiera nazwiska tysiąca najzamożniejszych mieszkańców Wysp Brytyjskich. W tym roku jej twórcy obliczyli, że finansowa elita straciła od jesieni ponad 155 miliardów funtów, czyli jedną trzecią swych zasobów.
Wśród wielkich przegranych są gwiazdy show-biznesu - przede wszystkim muzycy, których zarobki skurczyły się średnio o dziesięć procent. Elton John stracił ćwierć majątku, czyli 175 mln funtów, ale zostało mu jeszcze ponad 235 mln. W podobnej sytuacji jest Paul McCartney, który z liczącej pół miliarda funtów fortuny musi odliczyć około 60 mln. Boleśniej skutki kryzysu odczuł lider The Rolling Stones, Mick Jagger - roczny bilans zamknął z 16-procentową stratą. Na koncie ma jeszcze 290 mln funtów, a więc o rozstaniu z willą, basenem i prywatnym odrzutowcem na razie myśleć nie musi.
Liderzy przemysłu muzycznego stracili pieniądze przede wszystkim z powodu spadku cen nieruchomości i papierów wartościowych. Jednak nawet w czasach kryzysu rozrywka sprzedaje się dobrze - z zestawienia „Suday Times” wynika, że w ciągu roku kilka fortun rozkwitło, a najbardziej dochodowe są teraz musicale. Krocie zarobiła w minionym sezonie Judy Cramer, producentka przebojowego „Mamma Mia!”, któremu sukces zapewniły piosenki Abby i talent Meryl Streep. Cramer pomnożyła majątek o blisko 30 procent - dysponuje 80 mln funtów.
Na pierwszym miejscu wśród muzycznych bossów utrzymuje się Clive Calder, który przed laty był jednym z założycieli wytwórni Zomba. To w niej nagrywały boysbandy: Backstreet Boys, N'Sync oraz Britney Spears. Urodzony w Johannesburgu Calder teraz większość czasu spędza na Kajmanach, zgromadził fortunę szacowaną na 1,3 miliarda funtów. Tuż za nim w zestawieniu jest lord Andrew Lloyd Webber, który dzięki spektaklom muzycznym takim jak „Cats”, „Upiór w operze” i „Evita” zgromadził 750 mln funtów.
Produkcje teatralne wzbogaciły Camerona Mackintosha, twórca spektakli m.in. „Miss Saigon” i „Dźwięków muzyki” ma majątek wart 350 mln funtów. Natomiast dzięki telewizyjnej rozrywce muzycznej Simon Fuller, pomysłodawca programu „Idol”, zarobił 300 mln funtów.