Nowoczesna wystawa, wykorzystująca 100 różnych aplikacji, filmy, animacje i ekrany dotykowe, mieści się w zrewitalizowanej kotłowni w tzw. Białej Fabryce, zbudowanej w latach 1835-39 przez Ludwika Geyera, jednego z największych łódzkich potentatów. Dziś Biała Fabryka jest pięknym zabytkiem architektury przemysłowej.
Koszt adaptacji kotłowni wyniósł blisko 12,5 mln (ze środków unijnych i funduszy miasta). Cały kompleks budynków dawnej włókienniczej fabryki zajmuje obecnie Muzeum, ale były właściciel nadal wita gości z wirtualnego ekranu. Można przy okazji poznać drzewo genealogiczne fabrykanta i odkryć mało znane historie jego rodziny.
Interaktywne prezentacje i instalacje ożywiają klimaty starej przemysłowej Łodzi i zdradzaj tajniki włókiennictwa. Uczą rozpoznawania różnych gatunków materiałów i splotów. Prezentują stroje i ubiory z minionych epok, pozwalając nawet przymierzyć je w wirtualnej przebieralni.
Można zabawić się w projektanta, tworząc na dotykowych ekranach własne tkaniny, czy hafty na wirtualnych materiałach i prezentując je potem na specjalnym elektronicznym stole.
Multimedia wprawiają w ruch dawne maszyny, stwarzając złudzenie, że jesteśmy wewnątrz dawniej przędzalni, tkalni, czy drukarni bawełny i wszystkie urządzenia obracają się na naszych oczach, np. maszyna parowa, czy żakard.