- Z prezentami zawsze jest kłopot. Bo co tu kupić? Jeżeli jest to ktoś bliski i znamy jego potrzeby, to łatwiej znaleźć coś, co sprawi mu przyjemność - mówi "Rz" Andrzej Pągowski, artysta grafik. - W końcu o to głównie chodzi. Dla mnie liczy się bardziej symbol i dowód, że osoba mnie obdarowująca pomyślała trochę nad tym prezentem. Że nie jest to kolejna butelka markowego alkoholu czy krawat (których nie noszę). W tym roku dla wielu osób interesujących się sztuką polecam moją kolekcję zaprojektowaną dla Empiku. Znalazły się w niej miedzy innymi kultowe plakaty wydrukowane na płótnie, kubki termiczne czy metalowe, tzw. „wieczne" kalendarze. Na wszystkich przedmiotach kolekcji można znaleźć reprodukcje moich najbardziej znanych plakatów, np. do filmu „Miś" Stanisława Barei, „Papierosy", dla miłośników opery „Madame Butterfly", a dla dzieci - „Cyrkowy Słoń".

Zobacz na Empik.rp.pl

Projekt Empiku został zainaugurowany kilka miesięcy temu współpracą z jednym z bardziej kontrowersyjnych polskich artystów i performerów – Maurycym Gomulickim, który stworzył postaci z „Freak Family" w kolorze neonowego różu i czerni.

W świątecznej kolekcji, oprócz przedmiotów zaprojektowanych przez Andrzeja Pągowskiego znalazły się szklane szkatułki na biżuterię, oryginalne lusterka do torebki w stylu stworzonym przez Joannę Sarapatę.

- Prace, które tworzą kolekcję, powstały pod wpływem inspiracji Rosją Carską. Zafascynowała mnie przede wszystkim kolorystyka tamtego okresu. Głównie szmaragdy, carski błękit, czerwień, a także mnóstwo złota, którego po raz pierwszy użyłam do wykończenia moich obrazów – komentuje Joanna Sarapata.

Beata Konarska ze studia projektowego „Pies czy Suka" przygotowała bruliony i magnesy pod hasłem „OMG Girls & WTF Boys". Dzięki Fundacji Wisławy Szymborskiej w „Kolekcji Wisława Szymborska" prezentowane są wyklejanki oraz żartobliwe rymowanki poetki. Obok noblistki znaleźli się również artyści młodego pokolenia: Paweł Nowik Nowicki, Michał Miszkurka i Edgar Bąk.

Pierwszy z nich odświeżył symbol narodowy - Orła Białego i pokazał barwną „Polskę nowoczesną", przygotował też „Miasta – Regionalia". W projekcie „Ulica mówi" Michał Miszkurka skupił się na graficznym zilustrowaniu popularnych cytatów i internetowych memów, a duet - reżyser Juliusz Machulski i grafik Edgar Bąk - przygotował zestaw złotych myśli z filmu „Seksmisja".

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy trzy zestawy zaprojektowanych przez Andrzeja Pągowskiego upominków z kolekcji Empik Art Unlimited.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ

Aby je wygrać, wyślij w piątek 6 grudnia esemes z kodem (ZW.01.Imię Nazwisko+adres wysyłki) na nr 71601 (cena 1 zł plus VAT - 1,23 zł).

Wygrywa co drugi esemes  nadesłany na dany kod w godz. 13-15 w dniu  6 grudnia, do momentu wyczerpania puli nagród (nagrody prześlemy na adres wskazany w esemesie, informacja o wygranej znajdzie się w sms-ie zwrotnym).