- W programie znajdą się moje tematy z filmów fabularnych i dokumentalnych m.in.: „Na całość", „O rany nic się nie stało" i francuskiego „Pas de deux", a także z projektów specjalnych — powiedział „Rzeczpospolitej" Wojtek Konikiewicz. – Zagram także kompozycje: Kazimierza Serockiego, Tadeusza Bairda, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza i oczywiście Krzysztofa Komedy.
Pianista jest miłośnikiem ambitnego kina, ogląda wyłącznie filmy kierowane do kin studyjnych, w tym głównie proponowane przez Gutek Film w jego ulubionym Kinie Muranów. Zawsze zwraca uwagę na muzykę towarzyszącą obrazowi. – To proces mimowolny — podkreśla. Nagrał interesujący album „Portraits of R. " zainspirowany portretami Romana Polańskiego.
Ten pianista, kompozytor i kreator nowych brzmień ma w dorobku różnorodne płyty. Chętnie korzysta z nowych zdobyczy techniki: elektronicznych klawiatur, laptopa umożliwiającego wykorzystanie dźwięków stworzonych w domowym studio. Jazzfanom znany jest również z roli lidera Tribute To Miles Orchestra i Transgroove Trio. Występował z Free Cooperation Orchestra i grupą Pinski Zoo. Tworzył duet Kopinski & Konikiewicz.
Jasno określa przesłanie swojej muzyki: – Jazz nie może stać w miejscu, tworzenie nowego brzmienia, nowego języka muzycznego jest dla mnie wyzwaniem czasu.
Cykl Jazzowe Spotkania Filmowe to wieczory łączące trzy formy: koncert z interpretacjami tematów filmowych, prelekcję krytyka ora' projekcję. Gośćmi są także twórcy kina. W poprzednich latach o swoich dziełach opowiadali m.in.: Jerzy Kawalerowicz, Janusz Morgenstern, Tadeusz Konwicki, Jan Laskowski, Kazimierz Kutz, Lucyna Winnicka, Wojciech Siemion.