Marek Dusza

Marek Dusza

krytyk jazzowy

Namysłowski. Pożegnanie z tytanem jazzu

Żaden z naszych mistrzów nie przyczynił się w takim stopniu do popularyzacji jazzu w Polsce, jak wspaniały saksofonista, wybitny kompozytor, lider i cierpliwy nauczyciel. Zmarł 7 lutego w wieku 82 lat.

ECM Warsaw Festival: Muzycy w najlepszej akustyce

Pięć koncertów odbędzie się w najbliższy weekend na ECM Warsaw Festival 2021. Magnesem będzie także znakomita sala koncertowa, Nowa Miodowa.

Jazztopad i JJwBB. Jazzowe atrakcje listopada

Już w piątek 12.11. legendarny saksofonista Charles Lloyd otworzy festiwal Jazztopad we Wrocławiu, a specjalnymi projektami jazzmani złożą hołd Tomaszowi Stańko na Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej.

Jazz Jamboree. Jazz bogaty i młody

John Scofield, Dave Holland, Zbigniew Namysłowski będą gwiazdami Jazz Jamboree. W czwartek początek.

W gitarowym ferworze

Występami w Seattle Pat Metheny rozpoczął światowe tournée. Złoży się na nie ponad 100 koncertów promujących nowy, koncertowy album.

Jazz od Wrocławia do Kielc

Jesienny sezon na jazz zaczął się we Wrocławiu od festiwalu Jazz nad Odrą, a kilka dni później Kielce uhonorują legendarnego Milesa Davisa koncertami Memorial to Miles.Natomiast w Warszawie posłuchamy muzyki filmowej Krzysztofa Komedy podczas dedykowanego wielkiemu kompozytorowi festiwalu.

„En attendant”. Promień słońca na klawiaturze

Trio pianisty Marcina Wasilewskiego nagrało w Prowansji swój najbardziej nastrojowy i tajemniczy album „En attendant”.

Jazzowa uczta w Bielsku-Białej

Mistrzowsko zaaranżowane suity Johna Coltrane’a i Sonny’ego Rollinsa w wykonaniu Wyntona Marsalisa i Jazz at Lincoln Center Orchestra były ozdobą 23. Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Wojciech Karolak. Muzyk wielu talentów

Wybitny polski jazzman, niezrównany wirtuoz organów Hammonda, kompozytor i bandleader zmarł w wieku 82 lat.

Zmarł jazzman Wojciech Karolak

Jeden z najwybitniejszych polskich jazzmanów, niezrównany wirtuoz organów Hammonda, kompozytor i bandleader Wojciech Karolak zmarł w wieku 82 lat.