Marek Dusza

Marek Dusza

krytyk jazzowy

Nostalgiczne trąbki w Bielsku-Białej

Trębacze zdominowali dwa pierwsze dni festiwalu Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej. Najpierw Tomasz Dąbrowski ze swoim międzynarodowym zespołem Istnienia Poszczególne, a dzień później izraelski kwartet Avishaia Cohena.

Jazzowe gwiazdy jesieni

Ron Carter w Kielcach, Dee Dee Bridgewater we Wrocławiu, Avishai Cohen i Bobo Stenson w Bielsku-Białej, wreszcie legendarny John McLaughlin w Gdańsku, Warszawie i Krakowie, to tylko niektóre atrakcje jazzowego listopada.

64. Jazz Jamboree. Najlepsza barwa głosu Lizz Wright

Lizz Wright i James Blood Ulmer będą gwiazdami 64. Jazz Jamboree w warszawskim klubie Stodoła, który potrwa od 27 do 30 października.

„Irena”: musical, który da nadzieję

„Irena” to opowieść o czynieniu dobra – mówi Włodek Pawlik, kompozytor, laureat Grammy

Warsaw Summer Jazz Days. Ostatnia taka impreza z jazzowymi gwiazdami

7 lipca w klubie Stodoła rozpoczyna się Warsaw Summer Jazz Days. Największe sławy to Stanley Clarke, Cecile McLorin Salvant i Christian McBride.

Bielska Zadymka Jazzowa na Szyndzielni oraz w nowej sali

Al Di Meola i SFJazz Collective uświetnią Bielską Zadymkę Jazzową, która potrwa do niedzieli 27 czerwca.

Namysłowski. Pożegnanie z tytanem jazzu

Żaden z naszych mistrzów nie przyczynił się w takim stopniu do popularyzacji jazzu w Polsce, jak wspaniały saksofonista, wybitny kompozytor, lider i cierpliwy nauczyciel. Zmarł 7 lutego w wieku 82 lat.

ECM Warsaw Festival: Muzycy w najlepszej akustyce

Pięć koncertów odbędzie się w najbliższy weekend na ECM Warsaw Festival 2021. Magnesem będzie także znakomita sala koncertowa, Nowa Miodowa.

Jazztopad i JJwBB. Jazzowe atrakcje listopada

Już w piątek 12.11. legendarny saksofonista Charles Lloyd otworzy festiwal Jazztopad we Wrocławiu, a specjalnymi projektami jazzmani złożą hołd Tomaszowi Stańko na Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej.

Jazz Jamboree. Jazz bogaty i młody

John Scofield, Dave Holland, Zbigniew Namysłowski będą gwiazdami Jazz Jamboree. W czwartek początek.