Aktualizacja: 20.09.2015 20:59 Publikacja: 20.09.2015 20:59
Pomysł stworzenia parku powstał zaraz po śmierci papieża Jana Pawła II w 2005 r. W tym miejscu właśnie odbyło się spotkanie papieża z pielgrzymami.
Prace nad stworzeniem parku Papieskiego prowadzone były od 2007 r. Wtedy został przyjęty miejscowy plan zagospodarowania terenu. Teraz w miejscu tym robotnicy dokonują ostatnich szlifów. Kończona jest budowa deptaka, prowadzone są ostatnie nasadzenia roślin ozdobnych. Park zajmuje 17-hektarową działkę.
Fundacja Identitas przyznała nagrodę specjalną byłemu dyrektorowi Muzeum Historii Polski Robertowi Kostrze.
Co planuje Sławomir Mentzen w kampanii prezydenckiej, gdy ta zacznie się formalnie w przyszłym roku? Czym jego strategia różni się od poprzednich kampanii Konfederacji? W "Pałacu Prezydenckim" rozmowa z Bartoszem Bocheńczakiem, szefem sztabu Konfederacji w wyborach prezydenckich.
W Pałacu Rzeczypospolitej w Bibliotece Narodowej na Placu Krasińskich w Warszawie wręczamy Nagrodę „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia.
2 grudnia 2024 - Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie online pt. „Strategie Ochrony Rynku w Obliczu Globalnych Wydarzeń: Antydumping, Protekcjonizm i Ochrona Konkurencyjności w Unii Europejskiej”, które odbędzie się 5 grudnia 2024 roku, w godzinach 13:00 – 15:00. To wyjątkowa okazja, by zgłębić tematykę globalnych nierówności ekonomicznych i ich wpływu na polityki ochrony rynku. Nasz webinar zgromadzi wiodących ekspertów i praktyków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat obecnych wyzwań i możliwości w globalnym handlu i ochronie rodzimych rynków przed nieuczciwą konkurencją.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Bezpieczeństwo i kwestie gospodarcze - dwa temat, które mogą zdefiniować kampanię prezydencką. W nowym odcinku podcastu "Pałac Prezydencki" rozmowa z Adamem Traczykiem, dyrektorem More in Common Polska.
Religie są na tyle silne, by być głosem na rzecz pokoju, ale jednocześnie na tyle słabe, by ulec i stać się instrumentem w rękach polityków - mówi Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.
Dwa dni po orzeczeniu powypadkowej grzywny i stresujących miesiącach u Jerzego Stuhra zdiagnozowano nawrót choroby nowotworowej, napisał aktor w pamiętniku „Z biegiem dni”. Przypadek? Dobre pytanie do hejterów. 7 sierpnia premiera książki.
Odzyskanie niepodległości w 1918 r. to wydarzenie, z którego Polacy są najbardziej dumni. Na szarym końcu jest Powstanie Warszawskie. Dlaczego?
Rusza rekrutacja do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
19 lat temu w Watykanie zmarł papież Jan Paweł II.
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski nałożył na TVN karę 550 tys. zł w związku z emisją audycji z cyklu "Czarno na białym", która zawierała reportaż "Bielmo. Franciszkańska 3".
Wanda Półtawska, lekarz psychiatra: Przede wszystkim trzeba się nauczyć, co to jest przyjaźń. Miłość musi rodzić się na gruncie prawdziwej przyjaźni. Mężczyzna nie może brać sobie dziewczyny do łóżka, ale może jej służyć: być dla niej czułym, opiekować się nią, po prostu z nią się przyjaźnić.
O tym, że Jewgienij Prigożyn jest potrzebny do papieża Franciszka, a Mariusz Pudzianowski - do Jana Pawła II. O tym czy Aleksandr Łukaszenko zna historię Konrada Mazowieckiego, który zaprosił Krzyżaków do Polski. O tym czy Mateusz Morawiecki został lewą ręką Jarosława Kaczyńskiego i o tym czy w rządzie zrobiło się luźniej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas