Sonda OSIRIS-REx (Origins-Spectral Interpretation-Resource Identification-Security-Regolith Explorer), spotka się z asteroidą Bennu w 2019 r. Na 500 metrowej asteroidzie sonda spędzi ponad dwa lata. Pobierze próbki gruntu. Co najmniej 60 gramów materiału pobranego z powierzchni asteroidy w specjalnym zasobniku wróci na Ziemię w 2023 r. Próbki zostaną poddane szczegółowym badaniom.
Zgłaszane przez internautów wpisy i zdjęcia powinny być związane z aktualną eksploracją Układu Słonecznego w roku 2014 i zawierać także prognozy na 2023 rok. Zespół misji wybierze 50 wpisów i tyle samo obrazów, które zostaną umieszczone na pokładzie sondy kosmicznej. Zgłaszać wiadomości można do 30 września pod adresem http://www.asteroidmission.org/timecapsule
Kiedy kapsuła z próbkami powróci na Ziemię w 2023 z materiałem asteroidy, zespół misji otworzy kapsułę czasu i opublikuje wiadomości i zdjęcia w Internecie.
— Misja OSIRIS-Rex musi trwać wiele lat, aby próbki asteroidy mogły dotrzeć na Ziemię — powiedział Bruce Betts, dyrektor w Planetary Society, niezależnej organizacji, wspierającej misję. — Kapsuła czasu to szansa zaangażowania społeczeństwa w myślenie o przestrzeni kosmicznej.
Wyprawa OSIRIS-Rex będzie poszukiwać odpowiedzi na podstawowe pytania o skład bardzo wczesnego Układu Słonecznego i źródło substancji organicznych i wody, które sprawiły, że życie na Ziemi było możliwe. Sonda dostarczy NASA danych dla projektu poszukiwania potencjalnie niebezpiecznych obiektów bliskich Ziemi i ich ewentualnego przekierowywania.