Aktualizacja: 15.11.2016 17:33 Publikacja: 15.11.2016 09:27
Foto: AFP
Na stawienie czoła Ojcu Świętemu zdecydowali się dwaj kardynałowie niemieccy: Walter Brandmüller i Joachim Meisner, jeden amerykański Raymond Burke i jeden włoski Carlo Caffarra. Media określają ich mianem konserwatywnych, choć oni sami nie chcą, by zadanie przez nich publicznie pytań głowie Kościoła było traktowane jako starcie między „konserwatystami", a „progresistami".
Kardynałowie domagają się odpowiedzi na wątpliwości, które zrodziła w nich adhortacja apostolska Amoris Laetitia (Radość miłości), napisana po synodzie na temat rodziny. Chodzi im fragmenty dotyczące dopuszczenie do przyjmowania komunii świętej rozwodników, którzy wstąpili w nowy (cywilny) związek małżeński.
Papież Franciszek od wybuchu wojny w Ukrainie wraz z krajami Globalnego Południa bardziej sympatyzował z Moskwą...
Odejście papieża Franciszka w drugi dzień Wielkanocy zamknęło ważny rozdział w historii Kościoła katolickiego. W...
Katolicy liberalni byli zachwyceni pontyfikatem papieża Franciszka, ostro krytykowali go przedstawiciele katolic...
Pogrzeb Franciszka w sobotę, konklawe ruszy najpewniej 6 maja. Giełda kandydatów już jest długa. Czy „czarnym ko...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Franciszek był odważnym pasterzem, któremu szczerze zależało na Kościele – zmarłego papieża wspomina abp Adrian...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas