Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 510

Rządowa rosyjska agencja TASS poinformowała, że 15 lipca do międzynarodowego dziecięcego centrum „Artek” przyjechała kolejna grupa -  3,2 tys. dzieci. Z komunikatu wynika, że ściągane są tam dzieci nie tylko ze wszystkich rosyjskich regionów, ale z ponad 50 krajów. - To młodzież z Niemiec, Szwecji, Hiszpanii, Kanady, Polski, Izraela, Libanu, Syrii, Egiptu, Mongolii, Serbii, Kirgizji, Kazachstanu, Armenii, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Abchazji, Białorusi, Francji, Finlandii i innych państw – pisała agencja TASS. Informacje te rozpowszechniła też rządowa rosyjska fundacja Russkij Mir.

O potwierdzenie informacji dotyczących obecności obywateli polskich w dziecięcych obozach na okupowanym Krymie „Rzeczpospolita” w poniedziałek zwróciła się z zapytaniem do MSZ.

Czytaj więcej

Na wakacjach w Arteku. Dzieci tarczą Kremla na Krymie

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie dysponuje informacjami na temat ewentualnego pobytu obywateli RP na Krymie w ramach wspomnianej inicjatywy. Fundacja Russkij Mir jako podmiot szerzący rosyjską dezinformację i propagandę 21 lipca 2022 r. została objęta sankcjami UE, co było m.in. efektem konsekwentnych i zdecydowanych działań Polski. Rzeczypospolita Polska konsekwentnie wspiera integralność terytorialną Ukrainy  poinformował we wtorek „Rzeczpospolitą” polski MSZ.