00:11
12.02.2023

Kontynuacja relacji

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 354
00:06
12.02.2023

Andrzej Duda: Rosyjskie elity? Nic nie zmieniło się od czasów carskich

- Podczas komunizmu było to samo, tylko ideologia była inna. To, co łączy wszystkie pokolenia, to mentalność wielkorosyjska, imperializm, czyli kolonializm à la russe – wiele państw Europy środkowej i Azji Centralnej było kolonizowanych przez Moskwę - mówił polski prezydent w rozmowie z francuskim dziennikiem „Le Figaro”.

Czytaj więcej

Prezydent Duda: Jeśli ktoś inny chce dać Rosji terytorium jako ustępstwo, niech daje swoje
23:54
11.02.2023

Jak Polacy oceniają niemiecką pomoc dla Ukrainy? W większości negatywnie

Opinię Polaków w tej sprawie poznaliśmy dzięki sondażowi, przeprowadzonemu przez United Surveys.

Czytaj więcej

Sondaż: Ponad połowa ankietowanych źle ocenia niemiecką pomoc dla Ukrainy
23:43
11.02.2023

Daniłow: Rosjanie mają duże problemy z „wielką ofensywą”

Rosjanie rozpoczęli „wielką ofensywę”, ale nie takiej ofensywy się spodziewali – ocenił Ołeksij Daniłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. - Nasze wojska skutecznie ją odpierają - przekonywał na antenie ukraińskiej telewizji.

- Z wielką ofensywą, jak ją nazywają, Rosjanie mają duże problemy. Widzimy dziś zarówno to, co zaplanowali, jak i to, że już rozpoczęli ofensywę, tylko nie mówią, że ją rozpoczęli. A nasze wojska odpierają ją bardzo mocno. Zaplanowana przez nich ofensywa jest już stopniowo realizowana. Ale to nie jest ofensywa, na którą liczyli - mówił Daniłow.

23:29
11.02.2023

Odbudowa infrastruktury energetycznej. Niemcy przekazały Ukrainie 334 tony sprzętu

Od lipca 2022 r. w ramach niemiecko-ukraińskiego partnerstwa energetycznego na Ukrainę przybyły 43 transporty humanitarne, które mają pomóc w odbudowie infrastruktury energetycznej. Łącznie to prawie 334 tony sprzętu - poinformowało na Facebooku ukraińskie Ministerstwo Energetyki. „Tylko w ostatnim tygodniu dostarczono cztery ładunki o łącznej wadze ponad 59 ton” - dodano w komunikacie. Wśród sprzętu, który został przywieziony z Niemiec, są m.in. agregaty prądotwórcze, osprzęt do linii napowietrznych, sprzęt rozdzielczy i oświetleniowy oraz elektronarzędzia.

23:07
11.02.2023

Ukraiński sztab: Rosjanie wzmacniają zgrupowanie wojsk w Bachmucie i Łymaniu

Mimo znacznych strat, najeźdźcy nie rezygnują z ataków na terenie obwodów donieckiego i ługańskiego - poinformował w wieczornym raporcie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. „Zagrożenie atakami Federacji Rosyjskiej na cele cywilne pozostaje wysokie w całej Ukrainie” - podkreślono w komunikacie. „(Rosyjskie wojsko) w dalszym ciągu koncentruje swoje wysiłki na prowadzeniu działań ofensywnych na kierunkach kupiańskim, Bachmutu, Awdijiwki i Nowopawliwki. Wzmacnia swoje zgrupowanie wojsk na kierunkach Łyman i Bachmut. Aktywnie wykorzystuje lotnictwo do namierzania pozycji naszych jednostek” – czytamy w raporcie.

22:44
11.02.2023

Zełenski: Ukraina podziela ból narodu tureckiego

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył kondolencje narodowi tureckiemu po tragicznym trzęsieniu ziemi i życzył wszystkim ofiarom szybkiego powrotu do zdrowia. - Dzisiaj zacząłem dzień od wizyty w ambasadzie tureckiej (...) Łączymy się w bólu z narodem tureckim. A wszystkim, którzy ucierpieli, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – powiedział prezydent w swoim sobotnim wystąpieniu. Przypomniał również, że w Turcji pracuje obecnie zespół Państwowej Służby Ratunkowej Ukrainy.

22:15
11.02.2023

Alarm powietrzny w północno-wschodniej Ukrainie

W pięciu ukraińskich obwodach - charkowskim, dnipropietrowskim, kirowohradzkim, połtawskim i sumskim ogłoszony został alarm powietrzny.

22:03
11.02.2023

Energoatom uruchomił po remoncie jeden z bloków energetycznych

W piątek 10 lutego po remoncie oddany do eksploatacji został jeden z bloków Enerhoatomu - poinformował Petro Kotin, szefa spółki Energoatom, która jest operatorem ukraińskich elektrowni jądrowych. - Elektrownie atomowe na terytorium kontrolowanym przez Ukrainę wyprodukują w najbliższych dniach około 7700 MW energii elektrycznej. W warunkach, w których z powodu zniszczenia infrastruktury energetycznej w wyniku rosyjskiego ostrzału w ukraińskich domach jest wyłączane światło, Energoatom będzie nadal robił wszystko, aby jak najmniejsza liczba obywateli doświadczyła przerw w dostawie prądu - podkreślił.

21:36
11.02.2023

Daniłow: Rosja to „problem, który szerzy się jak gangrena, zagrażając całemu światu”

„Rosja ze swoim autokratycznym reżimem, gospodarką surowcową i neofaszystowską ideologią po raz kolejny nie zdała egzaminu cywilizacyjnego, pozostając terytorium ciągłej przemocy i zła, zagrożeniem dla Ukrainy i świata” - ocenił sekretarz Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, zdaniem którego gwarancjami bezpieczeństwa dla świata będzie m.in. „dekolonizacja jej terytoriów i denuklearyzacja”.

Czytaj więcej

Daniłow: Po zwycięstwie Ukrainy konieczna jest dekolonizacja Rosji
21:08
11.02.2023

Zełenski zdymisjonował zastępcę dowódcy Gwardii Narodowej Ukrainy

Na mocy podpisanego w sobotę dekretu prezydent Ukrainy odwołał Rusłana Dziubę ze stanowiska zastępcy dowódcy Gwardii Narodowej Ukrainy. W dokumencie nie wskazano powodów tej decyzji.

20:41
11.02.2023

Prezydent Duda o przekazaniu F-16 Ukrainie: Decyzja, którą nie łatwo byłoby podjąć

Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z BBC ocenił, że przekazanie Ukrainie myśliwców F-16 byłoby „bardzo poważną decyzją”, którą „nie łatwo byłoby podjąć”. Fragment wywiadu brytyjska stacja opublikowała już w sobotę. W rozmowie prezydent RP zauważył, że zachodnie myśliwce, jak F-16, wymagają „bardzo poważnych potrzeb w zakresie konserwacji”, w związku z czym „nie wystarczy tylko wysłać kilka samolotów”. Podkreślił też, że decyzja w tej sprawie musiałaby zapaść w gronie sojuszników Ukrainy, a nie przez jeden kraj.

20:11
11.02.2023

Podolak: Tylko 9 proc. z prawie 1,5 tys. światowych firm opuściło rosyjski rynek

„Prawie rok wojny. I tylko 9 proc. z prawie półtora tysiąca światowych firm opuściło rynek Federacji Rosyjskiej” - napisał na Twitterze Mychajło Podolak, doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy. Według niego wśród zachodnich firm, które pozostały w Rosji, największy udział mają Niemcy (19,5 proc.), Amerykanie (12,4 proc.) i Japończycy (7 proc.)

Podolak poinformował również, że niektóre zachodnie banki po wybuchu wojny zanotowały zwyżkę zysków. „Raiffeisen zwiększył swój zysk w Rosji o 313 proc.. Za 2022 rok zysk rosyjskiego oddziału wyniósł 474 mln euro i jest to największa kwota wśród oddziałów Europy Południowo-Wschodniej” - podkreślił. „Podatek dochodowy od osób prawnych w Rosji wynosi 20 proc.. Tak więc w ciągu ostatniego roku podatkowego Raiffeisen zasilił rosyjski budżet kwotą 94,8 mln euro tylko z tytułu tego podatku. (...) Innymi słowy, jest to podatek od wojny, od zabijania Ukraińców” - napisał.

19:43
11.02.2023

Zełenski dokonał zmian w składzie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski dokonał zmian w składzie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. Na członków rady dekretem zatwierdzeni zostali minister spraw wewnętrznych Ihor Kłymenko oraz szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasyl Maluk. Ponadto prezydent formalnie zdecydował o wygaśnięciu mandatu Denysa Monastyrskiego, byłego szefa MSW, który w styczniu zginął w katastrofie śmigłowca w Browarach.

19:15
11.02.2023

Putin przegrał wojnę o surowce

Biały Dom odpowiedział na oświadczenie Kremla o zmniejszeniu wydobycia ropy od marca.

Czytaj więcej

Biały Dom odpowiada na groźby Kremla: Putin już przegrał wojnę na surowce
18:46
11.02.2023

Timothy Snyder zebrał ponad 1,25 mln dolarów dla Ukrainy

Historyk Timothy Snyder, specjalista w zakresie historii nowożytnego nacjonalizmu oraz dziejów Europy Środkowej i Wschodniej oraz ambasador platformy UNITED24, zebrał 1 268 000 dolarów na systemy „Shahed Hunter” - poinformował wicepremier – minister transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow. „Sześć takich systemów chroni już ukraińskie obiekty energetyczne przed rosyjskimi atakami. Dzięki zbiórce Snydera kupimy ich jeszcze więcej” - napisał na Telegramie.

18:18
11.02.2023

Eksplozje w obwodzie zaporoskim

Mieszkańcy obwodu zaporoskiego informują na Telegramie o wybuchach, słyszanych w regionie. Wcześniej pojawiły się doniesienia o działaniu obrony powietrznej. Nie ma na razie komunikatów ukraińskich władz w tej sprawie.

Z kolei szef Dniepropietrowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Serhij Łysak poinformował o zagrożeniu atakiem dronów Shahed.

18:04
11.02.2023

Alarm powietrzny w dwóch obwodach

W obwodach dnipropietrowskim i zaporoskim ogłoszony został alarm powietrzny. Stale obowiązuje on także w obwodzie ługańskim i na Krymie./

17:40
11.02.2023

W Winnicy odkryto fragmenty rosyjskiej rakiety Kalibr

W rejonie Winnicy w środkowej części Ukrainy znaleziono szczątki rosyjskiego pocisku manewrującego Kalibr, po zmasowanym ataku rakietowym rosyjskich najeźdźców w piątek 10 lutego. O odnalezieniu szczątków poinformowały w mediach społecznościowych Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy.

17:11
11.02.2023

Premier Gruzji: Nie ma próby zakończenia tej wojny i powrotu do stołu negocjacyjnego

- To oczywiście jest niepokojące - dodał gruziński premier, wskazując, że sytuacja na Ukrainie powoduje „nieprzewidywalność” w regionie i na świecie.

Czytaj więcej

Premier Gruzji oskarża Ukrainę o „próbę otwarcia drugiego frontu”. „Po to wysłali Saakaszwilego”
16:41
11.02.2023

Bogaci Rosjanie ukrywają nieruchomości w Niemczech

Śledczym udało się wytropić zaledwie jedną czwartą wszystkich aktywów rosyjskich obywateli w tym kraju.

Czytaj więcej

Jak rosyjscy oligarchowie ukrywają swoje cenne nieruchomości w Niemczech
16:11
11.02.2023

Zełenski w tureckiej ambasadzie oddał hołd ofiarom trzęsienia ziemi

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w sobotę złożył kwiaty, wpisał się do księgi kondolencyjnej i spotkał się z ambasadorem Turcji, oddając cześć ofiarom niedawnych niszczycielskich trzęsień ziemi - poinformowało biuro prezydenta.

Foto: president.gov.ua

- Proszę przyjąć moje szczere kondolencje, ode mnie osobiście i w imieniu narodu ukraińskiego. Straszna tragedia, która w jednej chwili pochłonęła tyle istnień ludzkich, wywołała głęboki ból w naszych sercach. Łączymy się w bólu narodu tureckiego i pomagamy w tym trudnym czasie. Wieczna pamięć o zmarłych. Życzymy ofiarom szybkiego powrotu do zdrowia - powiedział Wołodymyr Zełenski w tureckiej ambasadzie w Kijowie.

Foto: president.gov.ua

Zełenskiemu w czasie spotkania z ambasadorem towarzyszył szef jego kancelarii Andrij Jermak.

15:43
11.02.2023

W Charkowie całkowicie przywrócono dostawy ciepła

W Charkowie przywrócono ogrzewanie we wszystkich blokach mieszkaniowych - poinformowała lokalna administracja. Od piątku do części domostw ciepło nie docierało, po rosyjskim ataku rakietowym. „ Trwa kontrola poszczególnych pionów i odpowietrzanie systemów wewnętrznych” - dodano w komunikacie.

15:13
11.02.2023

Dwa rosyjskie okręty z kalibrami na Morzu Czarnym

Na Morzu Czarnym Rosja utrzymuje dwa okręty z 16 rakietami Kalibr - poinformowało dowództwo Marynarki Wojennej Sił Zbrojnych Ukrainy. W sumie na morzu jest obecnie 11 rosyjskich jednostek.

14:29
11.02.2023

Minister spraw zagranicznych Niemiec: Ukraina potrzebuje zakończenia wojny, ale nie poprzez narzucenie pokoju na warunkach Rosji

- Ukraina i Europa muszą zakończyć wojnę, ale nie poprzez narzucenie pokoju na warunkach Rosji - powiedziała szefowa MSZ Niemiec Annalena Baerbock. 

- Dyktowane zawieszenie broni w obecnych warunkach, gdy część Ukrainy jest okupowana i nadal latają rakiety i bomby, nie służy pokojowi na Ukrainie, lecz podbojowi państwa ukraińskiego. Brak wojny nie oznacza automatycznie pokoju. Pokój dyktowany jest przeciwieństwem pokoju sprawiedliwego. Taka koncepcja pokoju, pokoju dyktowanego, uznaje prawo najsilniejszego i tym samym narusza prawo międzynarodowe - stwierdziła minister.

14:26
11.02.2023

Zełenski zachęca inwestorów z JP Morgan do inwestowania na Ukrainie, zwłaszcza w sektorze energetycznym

- Chcemy, abyście inwestowali na Ukrainie - powiedział, przemawiając za pośrednictwem łącza wideo na szczycie inwestycyjnym zorganizowanym przez JP Morgan.

Zdaniem prezydenta, po rosyjskich atakach na sektor energetyczny "zobaczyliśmy, że musimy zdywersyfikować sektor energetyczny". Zaczęliśmy go decentralizować. Podłączyliśmy się do sieci europejskiej. Jesteśmy gotowi do sprzedaży energii elektrycznej".

Zełenski powiedział, że Ukraina może stać się członkiem UE w ciągu dwóch lat, choć według niego "wśród światowych liderów są pesymiści, którzy uważają, że potrzebujemy 10 lat."

13:58
11.02.2023

Wielka Brytania może dostarczyć Ukrainie pociski Harpoon i Storm Shadow

W Wielkiej Brytanii trwają rozmowy na temat przekazania Ukrainie rakiet dalekiego zasięgu - informuje "The Times".

Czytaj więcej

The Times: Wielka Brytania może dostarczyć Ukrainie rakiety zdolne dosięgnąć Krymu
13:28
11.02.2023

Prigożyn: Rosjanie muszą przejąć Bachmut

Założyciel grupy Wagnera uważa, że od zdobycia miasta zależy dalsze prowadzenie działań w Donbasie.

Czytaj więcej

Prigożyn wzywa do zdobycia Bachmutu. "Wojna może potrwać trzy lata"
13:11
11.02.2023

Ktoś traci, ktoś zarabia na sankcjach nałożonych na Rosję

- Iwan Tawrin z milionera stał się miliarderem dzięki przejmowaniu zachodnich spółek niemal za bezcen.

Czytaj więcej

Kto dobrze zarabia na rosyjskiej wojnie? Przejęcia biznesów „na musiku”
12:58
11.02.2023

Prezydent Finlandii wierzy, że kraj może zostać pełnoprawnym członkiem NATO do lipca  

Prezydent Finlandii Sauli Niinistö wierzy, że Finlandia i Szwecja będą mogły zostać pełnoprawnymi członkami NATO jeszcze przed lipcowym szczytem NATO w Wilnie.

Zaznaczył, że jeśli nie zostanie to rozwiązane przed szczytem w Wilnie, to stworzy to wiele pytań. 

Aby zakończyć procedurę akcesyjną, jeszcze dwa kraje - Turcja i Węgry - muszą ratyfikować członkostwo Finlandii i Szwecji. W przeciwieństwie do Ankary, która od dawna wyraża publiczne pretensje wobec obu państw, Budapeszt nie postawił żadnych warunków ratyfikacji, ale nie spieszy się z zatwierdzeniem decyzji.

12:57
11.02.2023

Pierwsza partia dostarczonych przez Litwę dział przeciwlotniczych L-70 jest już na Ukrainie

Poinformował o tym na Twitterze minister obrony Arvydas Anusauskas.

12:15
11.02.2023

AP: Projekt rezolucji ONZ wzywa do pokoju zapewniającego Ukrainie "suwerenność, niezależność, jedność, integralność terytorialną

Agencja Associated Press uzyskała popierany przez Ukraińców projekt rezolucji proponowanej do przyjęcia przez 193-osobowe Zgromadzenie Ogólne ONZ "w przeddzień pierwszej rocznicy inwazji Rosji" na Ukrainę. Dokument został rozesłany do wszystkich państw członkowskich ONZ z wyjątkiem Rosji i Białorusi.

Według AP, projekt rezolucji jest "szerszy i mniej szczegółowy" niż dziesięciopunktowy plan pokojowy prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, mający na celu zakończenie wojny Rosji na Ukrainie, przedstawiony podczas jego wystąpienia przed przywódcami G20 15 listopada.

Czytaj więcej

Projekt rezolucji ONZ: Każdy pokój musi zachować Ukrainę nienaruszoną
12:10
11.02.2023

Wywiad obronny Ukrainy: Rosja nie ma wystarczających środków na ofensywę na dużą skalę

Federacja Rosyjska nie dysponuje wystarczającymi środkami, by przeprowadzić zakrojoną na szeroką skalę ofensywę przed przypadającą 24 lutego rocznicą jej pełnoskalowej inwazji na Ukrainę - uważa wywiad obronny Ukrainy.

11:08
11.02.2023

Siły powietrzne: Ukraina strąciła w nocy 20 rosyjskich dronów kamikadze

Według ukraińskiego wojska, drony zostały wystrzelone ze wschodniego wybrzeża Morza Azowskiego i były wymierzone w krytyczną infrastrukturę Ukrainy. Nie podano łącznej liczby dronów wystrzelonych na Ukrainę.

10:59
11.02.2023

Podolak: Nie ma mowy o negocjacjach

Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak, który kierował zespołem negocjacyjnym tego kraju we wczesnej fazie konfliktu, powiedział, że rozmowy z Rosją nie wchodzą w grę".

Napisał na Twitterze, że Moskwa odmawia wycofania się z okupowanych terytoriów i przyznania się do "zbrodni".

10:49
11.02.2023

Ciężarne Rosjanki wylatują do Argentyny. Kraj mówi o dużym problemie

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę do Argentyny wyleciało ponad 10 tys. Rosjanek w ciąży. Rodząc za granicą chcą uzyskać drugie obywatelstwo dla swoich dzieci.

Czytaj więcej

Argentyna ma problem z turystyką porodową. Rosjanki w ciąży masowo przylatują do kraju
10:22
11.02.2023

Brytyjczycy wskazują powód przerwania rekrutacji w więzieniach przez grupę Wagnera

O przerwaniu zaciągu poinformował w tym tygodniu Jewgienij Prigożyn.

Czytaj więcej

Grupa Wagnera nie rekrutuje więźniów. Powodem rywalizacja z armią
10:17
11.02.2023

Rosjanie zrzucili bomby na Wyspę Węży

Rada Miasta Odessy poinformowała, że Rosjanie wykorzystali dwa Su-24M do zrzucenia czterech ładunków. Nie było ofiar ani rannych.

09:54
11.02.2023

W ocenie Pentagonu Rosjanie mogli stracić na Ukrainie połowę swoich czołgów

Część uległa zniszczeniu, pozostałe zostały przejęte przez Ukraińców.

Czytaj więcej

Pentagon: Rosjanie stracili na Ukrainie połowę swoich czołgów
09:33
11.02.2023

Atomowe tabu zostało ostatnio złamane nie tylko za sprawą Moskwy

Niektóre scenariusze rozwoju sytuacji zakładają możliwe przejście od lokalnego konfliktu w Ukrainie do tego z użyciem strategicznej broni jądrowej.

Czytaj więcej

Wojna atomowa. Co może powstrzymać Rosję?
08:53
11.02.2023

Sztab Generalny: Rosja straciła 136 880 żołnierzy na Ukrainie

Rosja straciła także 3 267 czołgów, 6 474 opancerzone wozy bojowe, 5 134 pojazdy i zbiorniki paliwa, 2 270 systemów artyleryjskich, 463 systemy rakietowe wielokrotnego startu, 234 systemy obrony powietrznej, 295 samolotów, 286 śmigłowców, 1 997 dronów i 18 łodzi - informuje ukraińska armia.

08:19
11.02.2023

Scholz ma nadzieję, że 80 leopardów 2 będzie gotowych do wysyłki na Ukrainę do końca marca

Pytany przez dziennikarzy, czy jest pewien, że 2 bataliony, czyli ok. 80 czołgów Leopard 2, rzeczywiście będą gotowe do przekazania Ukrainie do końca marca, kanclerz Scholz powiedział: "Mam nadzieję, że w końcu będzie to możliwe".

08:16
11.02.2023

Brazylia chce koalicji państw w celu zakończenia wojny. USA: Decyzja należy do Ukraińców

Stany Zjednoczone nie popierają propozycji Brazylii w sprawie rozmów z Rosją. Tłumaczą, że decyzja w tej sprawie należy do prezydenta Zełenskiego.

Czytaj więcej

USA nie poparły propozycji Brazylii w sprawie rozmów z Rosją
08:04
11.02.2023

Sztab Generalny: Ukraina odpiera rosyjskie ataki w pobliżu 7 miejscowości w obwodach donieckim, ługańskim

W ciągu ostatnich 24 godzin ukraińskie wojsko odparło rosyjskie ataki w pobliżu miejscowości Kreminna, Shypyliwka i Biłohoriwka w obwodzie ługańskim oraz Krasna Hora, Bachmut, Krasne i Paraskowijiwka w obwodzie donieckim - podał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Przekazano również, że rosyjska armia wystrzeliła 106 rakiet, przeprowadziła 59 ataków lotniczych i ponad 90 ataków z użyciem wyrzutni MLRS.

07:31
11.02.2023

ISW analizuje porażkę Rosjan pod Wuhłedarem

Zdaniem analityków ISW ostatnie niepowodzenie rosyjskiej armii pod Wuhłedarem świadczy o trwającym słabym wyszkoleniu zmobilizowanych Rosjan.

Czytaj więcej

ISW: Niepowodzenia pod Wuhłedarem świadczą o słabym wyszkoleniu zmobilizowanych Rosjan
07:19
11.02.2023

Szahedy uderzyły w 3 obiekty energetyczne w regionie dniepropietrowskim

W nocy Rosjanie zaatakowali dronami kamikadze 3 obiekty energetyczne w rejonie Dniepru. Władze Ukrainy informują o poważnych uszkodzeniach infrastruktury.

Drony zaatakowały obiekty w Nikopolu i Krzywym Rogu. W atakach nikt nie został ranny.

06:42
11.02.2023

Rosjanie ostrzelali siedem miejscowości w obwodzie sumskim

O przeprowadzonych atakach informuje administracja wojskowa północnego regionu Ukrainy.

06:37
11.02.2023

Media: Słowacja rozważa dostarczenie Ukrainie odrzutowców MiG-29

Premier Słowacji Eduard Heger powiedział, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poprosił jego kraj o odrzutowce MiG-29. Trwają rozmowy w tej sprawie.

06:31
11.02.2023

Biały Dom: Kraje mogą samodzielnie podjąć decyzję o przekazaniu Ukrainie odrzutowców

- Każdy kraj może niezależnie zdecydować o przekazaniu Ukrainie zachodnich odrzutowców - powiedział o John Kirby, koordynator ds. komunikacji strategicznej w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego USA.

06:20
11.02.2023

Podsumowanie piątkowych wydarzeń

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 352