Aktualizacja: 12.12.2024 12:51 Publikacja: 22.08.2024 10:18
Powódź błyskawiczna w Zamościu. Zdjęcie z profilu prezydenta miasta Rafała Zwolaka
Foto: Facebook/Rafał Zwolak
Portal Polscy Łowcy Burz przekazał, że godzinowy opad deszczu w Zamościu na Lubelszczyźnie sięgnął 88,3 mm, a łączna suma wyniosła 140 mm. Poprzedni rekord opadów odnotowano w tym mieście 44 lata temu – w 1980 roku spadło 89,9 mm wody na metr kwadratowy.
Z informacji lokalnej straży pożarnej wynika, że w środę na Zamość spadła ilość wody porównywalna z 2,5-miesięcznymi opadami.
Brak zrzutów wody ze zbiorników, nieogłoszenie stanu pogotowia powodziowego oraz nieprzygotowanie systemu łączności dla administracji i służb bezpieczeństwa retencyjnych – eksperci Biura Bezpieczeństwa Narodowego zdiagnozowali, co zawiodło w czasie kataklizmu w dorzeczu Odry.
Resort kultury dopiero planuje przeznaczyć pieniądze na odnowę zabytków, które we wrześniu zalała woda na południu Polski.
1 867 rodzin z Dolnego Śląska otrzymało pieniądze na remont i odbudowę domu po powodzi - podaje RMF FM zaznaczając, że nie wszyscy są zadowoleni. Chodzi nie tylko o kwoty wsparcia, ale też klucz oceny szkód. Poszkodowani boją się, że nie zdążą wykorzystać pomocy do końca roku.
Kilkudziesięciu strażaków walczy z dużym pożarem dawnej fabryki mebli w Sulechowie. Ewakuowano pobliski blok mieszkalny
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Narodowy Instytut Dziedzictwa potwierdził uszkodzenie przez powódź co najmniej 40 zabytkowych obiektów. Wśród nich są najcenniejsze, czyli wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Do świąt Bożego Narodzenia pozostało kilkanaście dni. Jakiej pogody możemy spodziewać się w tym czasie? Będzie jesiennie czy już zimowo? Co z opadami śniegu? Oto prognoza pogody na najbliższe dni przedstawiona przez IMGW.
Brytyjska agencja meteorologiczna Met Office wydała ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia dla Walii i części południowej Anglii. Rzadki, czerwony alert oznacza "zagrożenie dla życia".
Aura za oknem póki co nie przypomina typowo zimowej, choć już jutro może się to zmienić, przynajmniej w niektórych regionach. IMGW prognozuje bowiem opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Mogą również wystąpić silne wiatry i zamiecie śnieżne.
Meteorologiczna zima już się zaczęła, a kalendarzowa zbliża się wielkimi krokami. Na razie jednak towarzyszy nam raczej jesienna aura i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Według najnowszej prognozy długoterminowej IMGW temperatury od grudnia do marca będą wyższe od wieloletniej normy.
W piątek w części kraju IMGW prognozuje zimową aurę z dużym zachmurzeniem. Kolejne dni weekendu przynieść mają jednak poprawę pogody i sporo przejaśnień niemal w całej Polsce. Gdzie będzie padał śnieg, a gdzie spodziewać się można rozpogodzeń?
Korea Południowa sparaliżowana jest po potężnych opadach śniegu, Zginęły co najmniej dwie osoby. Odwołano setki lotów i połączeń kolejowych. Stolica kraju, Seul, boryka się z potężnymi kłopotami komunikacyjnymi.
Za nami pierwszy w tym roku atak zimy. Obecnie temperatury znacząco jednak wzrosły. Wiele osób zastanawia się, jaka będzie pogoda w grudniu i czy jest szansa na białe święta. Najnowsze prognozy IMGW dostarczają pewnych informacji na ten temat.
Ten weekend w pogodzie to typowa przełom jesieni i zimy. Będzie raczej pochmurno i mokro, z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem oraz deszczu. W dzień temperatura w przeważającej części kraju będzie na plusie, nocami kilkustopniowy mróz. Ja długo utrzyma się taka aura?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas