Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 17:35 Publikacja: 27.09.2021 13:08
Foto: Bloomberg
Konsumenci w USA znów będą musieli się zmierzyć z racjonowaniem produktów w sklepach. Sieć Costco, jedna z największych sieci handlowych w tym kraju, wprowadza bowiem ponownie racjonowanie papieru toaletowego, ręczników papierowych i środków czystości. Powodem jest tym razem nie tyle sama pandemia koronawirusa i rozprzestrzenianie się wariantu Delta, co bardziej prozaiczny kłopot z łańcuchem dostaw.
Costco ma bowiem problemy ze zapewnieniem odpowiedniej liczby ciężarówek, kierowców i kontenerów transportowych, aby dostarczać towary do sklepów. Kłopoty te wynikają pośrednio z pandemii Covid-19, ale także rosnącej inflacji, niedoboru kontenerów, poważnych opóźnień w portach oraz problemów z produkcją.
W piątek, 13 grudnia, rozpoczął się ogólnopolski protest przed sklepami sieci Lidl. Kulminacja ma nastąpić w sobotę, z pikietą centralną w Warszawie. Demonstranci wyrażają sprzeciw wobec inwestycji Lidla w Gietrzwałdzie.
Grupa sieci sklepów z odzieżą, obuwiem i wyposażeniem wnętrz ma plan na skokowy wzrost.
Padły pierwsze salwy w wojnie handlowej między Unią Europejską i Chinami. Pekin odpowiedział kaucjami na alkohol na nałożone przez Brukselę cła na samochody elektryczne. Czy kolejnym celem będą produkty mleczarskie?
Koszt przygotowania tradycyjnych pierogów z kapustą i grzybami wraz z barszczem przed świętami jest w Polsce o 13 proc. wyższy niż rok temu. Tylko Brytyjczycy i Australijczycy notują większy wzrost ceny. Najdroższy obiad zjedzą natomiast Hiszpanie.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W listopadzie ceny wzrosły o średnio 5,5 proc., ale wiele produktów kupowanych często właśnie na święta zdrożało aż w dwucyfrowym tempie. To nie tylko masło, ale także warzywa, owoce, kawa czy czekolada.
Podczas pandemii wiele firm i instytucji próbowało działać w różnych modelach pracy - pracownicy wykonywali obowiązki stacjonarnie z dotychczasowego miejsca lub całkowicie zdalnie z domu, ewentualnie hybrydowo. Każdy z tych modeli ma zwolenników.
Fatalne wyniki zanotowali przewoźnicy pasażerscy, którzy stracili 46 mld euro.
Zdaniem 40 procent Polaków największym plusem podróżowania w pandemii jest mniejszy ruch turystyczny - wynika z badania Kiwi.com.
Superbogaci ludzie, którzy pragnęli więcej prywatności podczas pandemii, wypłynęli na pełne morze, co spowodowało rekordową sprzedaż superjachtów w zeszłym roku.
Podatnicy dostali kolejny, po Wytycznych OECD oraz Forum Cen Transferowych, zbiór rekomendacji ułatwiających realizację obowiązków dokumentacyjnych z uwzględnieniem oddziaływania pandemii.
„Początek końca pandemii” ogłosił minister zdrowia. Po skróceniu kwarantanny rząd rozważa gremialne odsłonięcie ust i nosów.
Peloton wymienia prezesa, po dymisji Johna Foleya i redukuje liczbę stanowisk. Pracę straci około 20 proc. pracowników przezywającej problemy firmy fitness.
Sprawdzamy, jak dyscyplina nauk o biznesie – zarządzanie kryzysowe – jest w stanie wspomóc walkę z zarazą i jej skutkami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas