Reklama
Rozwiń
Reklama

Musk sprzeda akcje Tesli, jeśli ONZ pokaże, jak chce zlikwidować głód na świecie

6 mld dolarów wystarczy, by uratować 42 mln osób zagrożonych śmiercią głodową - powiedział w CNN "Connect the World" David Beasley, dyrektor Światowego Programu Żywnościowego agencji ONZ. To ok. 2 proc. kwoty, na jaką wyceniany jest majątek Elona Muska czy Jeffa Bezosa.

Publikacja: 01.11.2021 15:49

Musk sprzeda akcje Tesli, jeśli ONZ pokaże, jak chce zlikwidować głód na świecie

Foto: AFP

Musk napisał na Twitterze, że jeśli ONZ udowodni swoją tezę, to sprzeda akcje Tesli i przeznaczy zyski na walkę z głodem. Miliarder postawił jeszcze jeden warunek: To musi być w pełni otwarta, przejrzysta księgowość, tak aby opinia publiczna widziała dokładnie, w jaki sposób pieniądze są wydatkowane.

Beasley odpowiedział na post Muska na Twitterze. "Mogę zapewnić, że mamy systemy zapewniające przejrzystość i księgowość typu open source. Twój zespół może ją przejrzeć i współpracować z nami, aby się upewnić" - odpowiedział miliarderowi Beasley. Doprecyzował też, że 6 mld dolarów, o których mówił w CNN nie rozwiąże problemu głodu całkowicie. Taka darowizna pozwoli jednak uratować dziesiątki milionów ludzi.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Gospodarka
Miliarderzy z państw G20 mogliby zakończyć ubóstwo na świecie za swoje roczne zarobki
Gospodarka
Estonia tworzy parki przemysłowe dla firm zbrojeniowych
Gospodarka
Przed nami dobry rok dla firm i polskiej gospodarki
Gospodarka
Polska wciąż musi pracować nad swoją wiarygodnością ekonomiczną
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Gospodarka
Komisja Europejska proponuje militarną „strefę Schengen”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama