Musk napisał na Twitterze, że jeśli ONZ udowodni swoją tezę, to sprzeda akcje Tesli i przeznaczy zyski na walkę z głodem. Miliarder postawił jeszcze jeden warunek: To musi być w pełni otwarta, przejrzysta księgowość, tak aby opinia publiczna widziała dokładnie, w jaki sposób pieniądze są wydatkowane.

Beasley odpowiedział na post Muska na Twitterze. "Mogę zapewnić, że mamy systemy zapewniające przejrzystość i księgowość typu open source. Twój zespół może ją przejrzeć i współpracować z nami, aby się upewnić" - odpowiedział miliarderowi Beasley. Doprecyzował też, że 6 mld dolarów, o których mówił w CNN nie rozwiąże problemu głodu całkowicie. Taka darowizna pozwoli jednak uratować dziesiątki milionów ludzi.

Szef agencji ONZ ponownie zaapelował do miliarderów, aby wsparli walkę z klęską głodu przekazując organizacji drobny ułamek swojego majątku.

Czytaj więcej

2 procent bogactwa Elona Muska rozwiązałoby problem głodu

Elon Musk jest obecnie najbogatszym człowiekiem na Ziemi. Według Bloomberg Billionaires Index jego majątek netto przekroczył wartość 311 mld dolarów. Następny w rankingu jest założyciel Amazona Jeff Bezos, którego majątek jest o ok. 100 mld dolarów mniejszy.

Gdyby Musk wydał 6 mld na walkę z głodem na świecie wciąż byłby najbogatszym człowiekiem na Ziemi.

Według Institute for Policy Studies i Americans for Tax Fairness wartość majątku netto amerykańskich miliarderów prawie się podwoiła od początku pandemii, osiągając w październiku wartość 5,04 biliona dolarów.