Wzro­sto­wi kur­su fir­my kon­tro­lo­wa­nej przez SPI In­ter­na­tio­nal towarzyszyły spo­re jak na nią ob­ro­ty, niewi­dzia­ne od kil­ku mie­się­cy. Z rąk do rąk prze­szło po­nad 70 tys. wa­lo­rów.

Ka­nał Stop­klat­ka tra­fił we wrze­śniu na dru­gie miej­sce wśród stacji fil­mo­wych o naj­więk­szej wi­dow­ni. Naj­wy­raź­niej oży­ły na­dzie­je in­we­sto­rów, że fir­ma zre­ali­zu­je za­po­wie­dzia­ny na ten rok cel i wy­pra­cu­je 42 mln zł zy­sku EBITDA, a po­tem wy­pła­ci zło­tów­kę dy­wi­den­dy na akcję. Przy obec­nym kur­sie Ki­no Pol­ska na gieł­dzie i opro­cen­to­waniu lo­kat w ban­kach ta­ka wy­pła­ta może być ku­szą­ca.

Per­spek­ty­wy Ki­no Pol­ska mo­gą być uwa­ża­ne za lep­sze tak­że dla­te­go, że zbli­ża się mo­ment pu­bli­ka­cji de­cy­zji Kra­jo­wej Ra­dy Ra­dio­fo­nii i Te­le­wi­zji w spra­wie za­go­spo­da­ro­wa­nia ko­lej­ne­go mul­ti­plek­su na­ziem­nej te­le­wi­zji cy­fro­wej (tzw. MUX 8). We wto­rek mi­nął ter­min, w ja­kim KRRiT mia­ła prze­ka­zać sta­no­wi­sko w tej spra­wie Urzę­do­wi Ko­mu­ni­ka­cji Elek­tro­nicz­nej. Wcze­śniej Ra­da in­for­mo­wa­ła, że zmie­ni­ła zda­nie i nie prze­zna­czy ca­łe­go miej­sca na mul­ti­plek­sie na po­trze­by Te­le­wi­zji Pol­skiej. To mo­że ozna­czać dla nadaw­ców ko­mer­cyj­nych szan­sę na zwięk­sze­nie za­się­gu dla ich pro­duk­cji.      —ziu