Pożyczkę (ok. 950 tys. zł) otrzyma miasto Sulmierzyce na inwestycję pn. „Przebudowa budynku Zespołu Szkół im. S. F. Klonowicza w Sulmierzycach wraz ze zmianą sposobu użytkowania poddasza na cele dydaktyczne". Za środki z kredytu nieużytkowane dotychczas poddasze zespołu szkół zostanie zaadaptowane na potrzeby utworzenia trzech sal lekcyjnych (dwie dla 7-latków i jedna dla 6-latków), świetlicy, pokoju nauczycielskiego, pomieszczenia gospodarczego, toalet oraz zapewnienia w całym obiekcie szkolnym niezbędnych warunków do ewakuacji.
Inicjatywa Jessica to mechanizm zwrotnej pomocy finansowej (chodzi o długoterminowe, niskooprocentowane pożyczki) realizowany w Polsce w pięciu województwach. Te regiony to Wielkopolska, Śląsk, Pomorze, Mazowsze i Zachodniopomorskie. Wyodrębniły one ze swych regionalnych programów operacyjnych na lata 2007-2013 oddzielne pule na długoterminowe, preferencyjne pożyczki (łącznie regiony na kredyty na inwestycje miejskie przeznaczyły 1,1 mld zł, w tym 904 mln zł z UE), które m.in. samorządy i przedsiębiorstwa mogą pozyskać na inwestycje w miastach, przede wszystkim te związane z rewitalizacją zdegradowanych i zapuszczonych terenów. Po pożyczki mogą aplikować m.in. jednostki samorządu terytorialnego i spółki komunalne, ale też firmy i podmioty utworzone w ramach partnerstwa publiczno prywatnego.
Pieniędzmi wyasygnowanymi przez piątkę województw zarządzają tzw. fundusze rozwoju obszarów miejskich. Ich rolę pełnią trzy banki: Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Ochrony Środowiska i Bank Zachodni WBK, które przy współudziale wyspecjalizowanych agencji samorządowych jak np. Agencja Rozwoju Pomorza czy Mazowiecka Agencja Energetyczna poszukują i wybierają dobrze rokujące projekty miejskie. BGK operuje w Wielkopolsce, na Mazowszu i częściowo na Pomorzu (na terenie Gdańska, Gdyni, Słupska i Sopotu). BOŚ działa na Śląsku, częściowo na Pomorzu (w pozostałych 38 pomorskich miastach) i częściowo w Zachodniopomorskim (na terenie poza Szczecińskim Obszarem Metropolitalnym). W tym ostatnim regionie, na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego obejmującego miasta Szczecin i Stargard Szczeciński oraz gminy: Goleniów, Gryfino, Stare Czarnowo, Police, Dobra, Kołbaskowo, Kobylanka, Stargard Szczeciński i Nowe Warpno, działa BZW WBK.
Podpisana dziś umowa jest 61 zawartą przez BGK. Ponad 30 umów zawarł BOŚ, a pozostałe BZ WBK. Inne finansowane już z Jessiki inwestycje to np. zagospodarowanie terenów dworca w Sopocie, rewitalizacja starówki w Połczynie Zdroju, utworzenie Muzeum Emigracji w obiekcie Dworca Morskiego w Gdyni czy rewitalizacja zabytkowego browaru w Czarnkowie z przeznaczeniem na cele społeczno-komercyjne.