Aktualizacja: 20.11.2014 10:45 Publikacja: 20.11.2014 10:45
Foto: Bloomberg
Dzieli je Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). To pieniądze na inwestycje polegające na budowie (w miejsce istniejących systemów) lub przebudowie elektroenergetycznych sieci dystrybucyjnych, które przyniosą redukcję sieciowych strat energii o 30 proc.
Są to dotacje kierowane do przedsiębiorstw, samorządów, ich związków i stowarzyszeń oraz spółek komunalnych. Te ostatnie dość licznie pozyskały pieniądze w pierwszym konkursie o te granty. Sięgnęło po nie np. Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej na modernizację systemu ciepłowniczego w Elblągu oraz spółka Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej RADPEC na projekt pn. „Zmniejszenie strat energii w sieci ciepłowniczej miasta Radomia". W pierwszym konkursie o te granty dofinansowano prawie 50 projektów. NFOŚiGW przeznaczył na nie ponad 755 mln zł. Koszty realizacji tych inwestycji, ale też innych przedsięwzięć finansowanych z programu „Infrastruktura i środowisko 2007–2013", okazały się jednak nieco niższe, niż pierwotnie zakładano.
Rząd Polski negocjuje w Brukseli zmianę warunków Krajowego Planu Odbudowy. I chce bronić polityki spójności.
W poniedziałek Unia Europejska pozytywnie zaopiniowała wniosek Polski o płatność z Krajowego Planu Odbudowy. Wic...
W środę oraz czwartek 13 i 14 listopada br. w Hotelu Novotel Warszawa Airport odbyła się trzecia edycja konferen...
UE potrzebuje pieniędzy na wzmocnienie obronności. Zamiast nowego funduszu Bruksela proponuje na razie przesunię...
Piotr Serafin coraz bliżej objęcia teki komisarza UE ds. budżetu. Przesłuchanie w Parlamencie Europejskim pokaza...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas