Aktualizacja: 16.04.2020 07:32 Publikacja: 16.04.2020 07:32
Foto: Adobe Stock
Piątek 16 sierpnia 2019 r. nie został wymieniony jako dzień ustawowo wolny od pracy w ustawie z 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Został jednak ogłoszony dniem wolnym od pracy w zarządzeniu marszałka województwa lubelskiego. Łączył ustawowo wolne od pracy Święto Wniebowzięcia z sobotą i niedzielą.
Fundacja uczestnicząca w zamkniętym konkursie o dofinansowanie z funduszy europejskich złożyła w urzędzie marszałkowskim obligatoryjną wersję papierową swojego skorygowanego wniosku dopiero w poniedziałek 19 sierpnia 2019 r. Z regulaminu konkursu wynikało, że taki wniosek powinien być doręczony osobiście lub przesłany przesyłką kurierską albo pocztową do Instytucji Organizującej Konkurs (IOK). Fundacja miała na to siedem dni. Wyznaczony termin kończył się w piątek 16 sierpnia. W tym dniu zarówno punkt konsultacyjny, jak i cały urząd marszałkowski nie działały. A terminu nie można było przedłużyć, gdyż 16 sierpnia nie był dniem ustawowo wolnym od pracy – uznali organizatorzy konkursu. Dlatego wniosek konkursowy przepadł.
Sędzia nie może być wyłączony od rozpoznania sprawy tylko dlatego, że został nominowany z rekomendacji organu n...
Sąd Najwyższy czeka rewolucja. Mniej izb, zmiana wyboru pierwszego prezesa czy okrojenie uprawnień prezydenta to...
Już niedługo absolwenci szkół średnich przystąpią do egzaminów maturalnych. Jakie warunki muszą spełnić, żeby zd...
W ramach deregulacji eksperci proponują, aby ZUS przejął obowiązki związane z rozliczaniem składek przez płatnik...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Nie trzy miesiące, ale jeden rok - tyle czasu będzie na złożenie oświadczenia przez rozwiedzionego małżonka o po...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas