Świętokrzyskie stawia na otoczenie biznesu i ośrodki innowacji

Instytucje te otrzymają dotacje na wzmocnienie potencjału kadrowego, przygotowanie się do świadczenia nowych usług oraz rozwijanie kompetencji w zakresie inteligentnych specjalizacji regionu.

Publikacja: 28.05.2024 04:30

Świętokrzyskie stawia na otoczenie biznesu i ośrodki innowacji

Foto: Adobe Stock

Urząd marszałkowski województwa świętokrzyskiego prowadzi nabór wniosków dla instytucji otoczenia biznesu oraz ośrodków innowacji. Mogą one być ważnym ogniwem na drodze do rozwoju regionalnych firm, zwiększania ich potencjału innowacyjnego, wdrażania przez nie nowych rozwiązań produktowych, organizacyjnych lub procesowych. Mogą także pomagać firmom w ekspansji oraz podpowiadać, jakie są mocne strony lokalizacji działalności w województwie świętokrzyskim. Aby dobrze świadczyć usługi doradcze, nadążać w tym zakresie za ogólnoświatowymi trendami, a jednocześnie mieć wiedzę na temat lokalnych i regionalnych potrzeb, szans i zagrożeń, instytucje te same również muszą się szkolić i doskonalić, standaryzować część swoich usług, jak i sięgać po odpowiednie akredytacje. I właśnie konkurs organizowany w ramach działania 1.3 „Budowanie potencjału IOB” daje im taką szansę.

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Prawnicy
Gdzie uczą najlepszych prawników w Polsce? Ranking wydziałów prawa 2024
Podatki
Fiskus nie przejął się wyrokiem NSA. Sam przelew nie wystarczy
Sądy i trybunały
Sędzia Sądu Najwyższego skarży Polskę do ETPC. Chodzi o decyzję Andrzeja Dudy
Sądy i trybunały
Sąd Najwyższy: wybór „spośród sędziów" nie oznacza wyboru „przez sędziów"
Zawody prawnicze
Nieoczekiwana zmiana miejsc na podium rankingu kancelarii prawniczych
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży