Pogórnicze tereny posłużą biznesowi, edukacji i kulturze

Samorządy województwa śląskiego mogą wystąpić o dotacje na rekultywację terenów poprzemysłowych, zdewastowanych i zdegradowanych i nadanie im nowych funkcji.

Publikacja: 13.06.2023 02:00

Pogórnicze tereny posłużą biznesowi, edukacji i kulturze

Foto: Adobe Stock

Działanie 10.9 „Ponowne wykorzystanie terenów poprzemysłowych, zdewastowanych, zdegradowanych na cele rozwojowe regionu” śląskiego programu na lata 2021-2027 jest tym, które pozwala sięgnąć po środki Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. I właśnie do końca lipca, zgodnie z decyzją zarządu województwa, prowadzony będzie nabór wniosków o dofinansowanie projektów związanych z transformacją, w tym wypadku z rekultywacją zniszczonych, poprzemysłowych obszarów.

Cytując regulamin konkursu, wspierane finansowo będą inwestycje polegające na zagospodarowaniu terenów i obiektów na terenach poprzemysłowych, zdewastowanych i zdegradowanych na cele gospodarcze, środowiskowe, społeczne i edukacyjne (wykluczone są projekty deweloperskie związane z budownictwem mieszkaniowym). Realizując projekt na takim obszarze, należy wykazać, że działalność przemysłowa, która spowodowała utratę lub ograniczenie wartości gruntów, została zakończona lub zakończy się najdalej w okresie realizacji projektu.

Pozostało 85% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Rzecznik generalny TSUE o restrukturyzacji Getin Banku: ocenić musi polski sąd
Praca, Emerytury i renty
Rząd ma problem z emeryturami. Trybunał wymusił kosztowne zmiany
Prawo dla Ciebie
Miliony z Funduszu bez konkursów. Eksperci są pewni: Ziobro złamał konstytucję
Podatki
Skarbówka będzie łapać już tylko prawdziwych oszustów
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
Sądy i trybunały
SN dopuszcza piętrowe wyłączenia sędziów
Płace
Ostatnia taka podwyżka pensji. W przyszłym roku czeka nas rewolucja