Chodzi o klimat inwestycyjny, który poprawić mogą m.in. zmiany w prawie, wzrost przejrzystości w firmach państwowych, prywatyzacja, reforma podatkowa oraz wzrost efektywności wydatków państwa.
Eksperci banku, do których raportu dotarły Wiedomosti, ocenili na 26 pkt. z 50 możliwych pomysły rządu Putina, a ich realizację - tylko na 14 pkt. Suma punktów wskazuje na stagnację, bowiem tylko wynik powyżej 75 pkt. oznacza aktywną realizację, a poniżej 25 - zaniechanie reform.
Teraz powodzenie zmian w ekonomice Rosji zależeć będzie od składu nowego rządu - zauważa UniCredit. Oczekują oni wzrostu aktywności w reformowaniu gospodarki. Wiele razy wypowiadał się w tym duchu były prezydent Dmitrij Miedwiediew.
Analityczny oddział jest jednym z największych tego typu wśród banków Europy. Pracuje w nim 175 ekspertów z 14 krajów. W Rosji UniCredit wchodzi do dziesiątki największych pod względem aktywów. Jest największy wśród wszystkich działających na rosyjskim rynku ponad 220 banków z kapitałem zagranicznym.