Aktualizacja: 27.05.2020 08:42 Publikacja: 26.05.2020 20:00
Akcje Credit Suisse spadły w ciągu jednej sesji prawie o 25 proc. Część inwestorów traktuje już ten bank jako poważne zagrożenie dla globalnego systemu finansowego. Traci też polska giełda.
Prawie 4,4 mld euro to łączna kwota przewidziana na konkursy w ścieżce SMART w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG).
Grupa amerykańskich senatorów, reprezentujących obie główne partie, wezwała giełdę kryptowalutową Binance, by przedstawiła szczegółowe informacje dotyczące swojej działalności biznesowej. Miałaby ona odpowiedzieć w ten sposób na oskarżenia mówiące, że jest „centrum nielegalnej działalności”.
Poczta Polska wprowadziła do sprzedaży pierwsze w historii kryptoznaczki. To nie tylko nowa odsłona tradycyjnego hobby, ale też innowacje, takie jak pierwszy na świecie kryptoklaser.
Jesteśmy w czołówce europejskich narodowych operatorów, którzy zaangażowali się w projekt emisji kryptoznaczków. Wydają je m.in. Chorwaci, Austriacy czy Szwajcarzy – mówi Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej.
Na rynku debiutują właśnie pierwsze polskie kryptoznaczki. To najnowszy dowód na to, że nowe technologie wkraczają nawet do takich obszarów naszego życia, które wydawałyby się najbardziej „analogowe”.
O kilka złotych mniej niż Disney+ i HBO Max kosztować ma dostęp do nowej platformy streamingowej w Polsce ruszającej w Walentynki. Nie wiadomo na razie, czy będzie jakaś promocja na starcie.
Kiedy przedsiębiorcy widzą, że mają problem, warto po pomoc zgłosić się jak najwcześniej, bo potem może być ciężko coś uratować – mówi Grzegorz Piechowiak, współzałożyciel i partner zarządzający firmy doradczej JP Weber.
500 największych firm zwiększyło przychody oraz zyski. Jak duże przetasowania czekają nas za rok?
Mamy 100 nowych firm, 214 spółek awansowało, 165 zajmuje niższe pozycje, 21 spółek nie zmieniło miejsca.
Tegoroczna edycja Listy 500 „Rzeczpospolitej" jest absolutnie wyjątkowa. Wyniki przedstawiamy w czasie, gdy tak Polska jak i światowa gospodarka pogrąża się w kryzysie.
Średni wzrost przychodów 500 największych firm w Polsce to 7,9 proc., wiele sektorów miało dwucyfrowe wyniki.
Do 235,8 mld euro wzrósł w 2019 r. polski eksport towarowy. To kolejny rekord dekady. W porównaniu z poprzednim rokiem wartość eksportu zwiększyła się o 5,5 proc.
Polskie firmy technologiczne miały bardzo dobry rok i nadal są dobrej myśli.
Miniony rok na dłużej pozostanie ostatnim, gdy większość uczestników Listy 500 mogła pochwalić się wzrostem, w tym wzrostem zatrudnienia. Teraz sukcesem będzie utrzymanie ubiegłorocznych wyników.
Turcja, Czarnogóra, Egipt, Albania i Tunezja - nowe na polskim rynku biuro podróży, ukraiński Join UP!, przedstawiło swoją ofertę podczas zakończonych w sobotę pierwszych Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF Warsaw.
Nowy raport ujawnił tragiczną skalę kryzysu wywołanego suszą w Somalii. Naukowcy ostrzegają przed kolejnymi 34 tysiącami zgonów w 2023 roku.
Złoty dobrze znosi ostatnie zawirowania na rynkach. Jednak zdaniem Piotra Popławskiego z ING Banku Śląskiego zaszkodzić mogą mu jeszcze czynniki krajowe.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski dziękuje krajom europejskim i USA za dostawy amunicji dla ukraińskiej armii.
Rząd chce zainwestować w ochronę danych obywateli w e-administracji. W tym celu Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy przewidującej specjalne procedury udzielania zamówień publicznych w celu utworzenia Krajowego Centrum Przetwarzania Danych.
Stagflacja – ten groźny melanż wysokiej inflacji i zerowego wzrostu – rozgościła się już nad Wisłą na dobre. Nie będzie łatwo z niej wyjść.
66-letnia Martina Navratilova ujawniła, że znajduje się w fazie remisji, po tym jak zdiagnozowano u niej nowotwory gardła i piersi - informuje "The Guardian".
Jeszcze przed kwietniowym wejściem w życie nowelizacji Kodeksu pracy pracodawca powinien uzgodnić z pracownikami i przyjąć nowy regulamin pracy, w którym ureguluje wszystkie ważne sprawy związane z pracą zdalną - mówi – magazynie Rzecz o Prawie Karolina Bogumił-Łagowska, radca prawny w kancelarii Trębicki Hołowińska.
Praktykowane od lat skracanie lub odwoływanie lekcji z uwagi na wielkopostne rekolekcje powoli traci rację bytu. Bo coraz mniej w szkołach tych, którzy utożsamiają się religią katolicką i dają temu wyraz uczestnicząc w lekcjach religii.
Powinniśmy rozważyć wprowadzenie przepisów, które powodowałyby, że zatrudnienie matki nie byłoby dla firmy jednoznacznie kosztowniejszą decyzją – mówi dr Tomasz Lasocki z Wydziału Prawa i Administracji UW.
Najemcy biur muszą się mierzyć ze wzrostem stawek najmu i kosztów wykończenia powierzchni.
Fiskus wydał kolejną korzystną interpretację w sprawie rozliczenia podatku po wykupie firmowego pojazdu z leasingu i podarowaniu go bliskiej osobie.
Krzysztof Głuchowski, dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, został laureatem X edycji Nagrody im. Zygmunta Hübnera CZŁOWIEK TEATRU.
Zatrzymanie byłego prezydenta wydaje się kwestią godzin. To precedens w historii Ameryki.
Ministerstwo Sprawiedliwości mięknie w sprawie twardych zasad, na jakich pijani sprawcy wypadków mieli tracić auta. A mnie ten nagły zwrot oburza i to z co najmniej trzech powodów.
Przeprowadzenie raportu zlecono po tym, jak funkcjonariusz londyńskiej policji zgwałcił i zamordował kobietę.
Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce może zostać przedłużony - wynika ze słów wiceministra zdrowia Waldemara Kraski. Decyzja ma zapaść w ostatnim tygodniu marca.
W czasach turbulencji gospodarczych chcemy lepiej dbać o swoje finanse domowe. Poziom wiedzy ekonomicznej w Polsce rośnie, ale jest pole do poprawy – wynika z badania przygotowanego przez WIB i Fundację GPW.
Miasto w mieście z sercem w postaci parku, czyli budowanie w erze ESG.
W tych dniach zostanie podpisany kontrakt na rozpoczęcie pierwszego etapu budowy siedziby dla Sinfonii Varsovia. Trudno o lepszą wiadomość dla zespołu, który czeka na to 39 lat.
Ogłoszona w zeszłym tygodniu przez greckie Ministerstwo Turystyki decyzja o zamknięciu na lato jednej z najczęściej odwiedzanych plaż w Grecji, Navagio, na wyspie Zakintos, wywołała protest władz miasta Zakintos.
Wojna w Ukrainie nie skończy się szybko – przewiduje kanclerz Niemiec. Olaf Scholz opowiedział również o swoich rozmowach telefonicznych z Putinem.
Internet staje się coraz potężniejszym narzędziem do manipulowania sumieniem i zachowaniem - mówił Nikołaj Patruszew, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, na spotkaniu w Ulianowsku.
Korzystna cena wynajmu biurka, dobra lokalizacja, dostęp do urządzeń, sal konferencyjnych i szkoleń i szansa na nowe kontakty - to atuty prowadzonych przez miasto coworkingów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas