Rachunki przeznaczone dla młodzieży akademickiej oferowane są tylko w dziewięciu bankach. Są to: BGŻ BNP Paribas – Konto Maksymalne 26 (od 18 do 26 lat), Bank Millennium – Konto 360° Student (od 18 do 26 lat), Pekao SA – Eurokonto Intro (od 18 do 30 lat), Credit Agricole – 1 Konto (od 18 do 27 lat), Getin Bank – Getin UP Free (od 18 do 28 lat), BZ WBK – Konto Jakie Chcę do 26 lat (od 13 do 26 lat), ING Bank Śląski – Konto Direct (od 18 do 26 lat), mBank – eKonto m (od 13 do 25 lat i więcej) oraz PKO BP – PKO Konto Dla Młodych (od 18 do 26 lat).
Tanio, ale z warunkiem
Brak opłat za prowadzenie rachunku to standard w każdym z banków. Ale nie można tego samego powiedzieć o opłacie za używanie karty. Jej wysokość jest zwykle uzależniona od spełnienia określonych przez bank warunków.
Ofertą bezwarunkowo bezpłatną – 0 za prowadzenie konta i używanie karty debetowej – może pochwalić się wyłącznie Bank BGŻ BNP Paribas. Konto Maksymalne 26 zapewnia też darmowe wypłaty z bankomatów w kraju i na świecie.
– Szkoła średnia czy studia to moment, w którym młodzi ludzie zaczynają rozporządzać samodzielnie swoim budżetem i podejmują pierwsze poważniejsze decyzje finansowe. Z myślą o tej najmłodszej grupie klientów przygotowaliśmy bezpłatne konto osobiste wraz z darmową kartą wzbogaconą o bony o wartości nawet do 150 zł; jest do wykorzystania w sieci sklepów H&M – mówi Iwona Markiewicz-Zaleta, kierownik Zespołu Rachunków i Produktów Oszczędnościowych w Banku BGŻ BNP Paribas.
Wybierając Konto Intro w Pekao SA trzeba zapłacić 1,98 zł miesięcznie za obsługę karty Mastercard Debit Young. Opłata może zostać obniżona do 0,99 zł, jeżeli w poprzednim miesiącu bank rozliczył co najmniej cztery transakcje bezgotówkowe. Pekao udostępnia bez prowizji wyłącznie własne bankomaty.