Nowy rok, wyższe ceny

Ostrożne szacunki wskazują, że w najbliższym czasie koszty zakładów wzrosną o ok. 1,3 mld zł, ale mogą pójść w górę nawet o 2 mld zł.

Publikacja: 24.12.2014 04:28

Wytyczne dotyczące likwidacji szkód przygotowane przez KNF, a nakładające na ubezpieczycieli m.in. o

Wytyczne dotyczące likwidacji szkód przygotowane przez KNF, a nakładające na ubezpieczycieli m.in. obowiązek dbania o jakość, stosowania odpowiednich części zamiennych czy oferowania auta zastępczego, sprawiają, że nieunikniony wydaje się wzrost średniej ceny OC komunikacyjnego w Polsce.

Foto: Fotorzepa

Wytyczne dotyczące likwidacji szkód przygotowane przez KNF, a nakładające na ubezpieczycieli m.in. obowiązek dbania o jakość, stosowania odpowiednich części zamiennych czy oferowania auta zastępczego, sprawiają, że nieunikniony wydaje się wzrost średniej ceny OC komunikacyjnego w Polsce. Andrzej Maciążek, wiceprezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń, ocenia, że koszt, jaki poniosą w związku z tym zakłady, to minimum 1,2 mld zł. – Ale na pewno wpływ na ceny będzie różny, w zależności od polityki poszczególnych firm i szkodowości ich klientów – dodaje.

Pozostało 83% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Ekonomia
Witold M. Orłowski: Słodkie kłamstewka
Ekonomia
Spadkobierca może nic nie dostać
Ekonomia
Jan Cipiur: Sztuczna inteligencja ustali ceny
Ekonomia
Polskie sieci mają już dosyć wojny cenowej między Lidlem i Biedronką
Ekonomia
Pierwsi nowi prezesi spółek mogą pojawić się szybko