VeloBank – w jednym miejscu klient może znaleźć wszystko, czego potrzebuje

Wieloletni plan finansowy należy traktować jako zabezpieczenie budowanego poprzez działalność zawodową prywatnego majątku inwestora, którego celem jest ochrona przed nagłymi wahaniami koniunktury gospodarczej. Jesteśmy więc dla klienta partnerem i wsparciem, dzięki któremu z jeszcze większym zaangażowaniem będzie mógł się skupić na prowadzaniu własnej firmy czy praktyki – mówi Mikołaj Wiatrowski, dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Private Bankingu w VeloBanku.

Publikacja: 25.08.2023 09:00

Mikołaj Wiatrowski, dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Private Bankingu w VeloBanku.

Mikołaj Wiatrowski, dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Private Bankingu w VeloBanku.

Foto: materiały prasowe

Materiał partnera: VeloBank

W Polsce, mimo że mamy recesję techniczną i wysoką inflację, przybywa milionerów, czyli osób, które zarabiają ponad milion złotych rocznie. Przy tym poziomie dochodów warto zadbać o odpowiednie zarządzanie swoimi pieniędzmi. Gdzie w takiej sytuacji szukać najlepszego osobistego doradcy?

Mikołaj Wiatrowski: Liczy się nie tylko gdzie, ale przede wszystkim jakiego osobistego doradcy należy szukać. Jeśli dla klienta ważne są jego pieniądze, wygoda i bezpieczeństwo, to naturalnym wyborem jest bank, który holistycznie spojrzy na jego potrzeby. Takim bankiem jest z pewnością VeloBank – tutaj klient w jednym miejscu może znaleźć wszystko, czego potrzebuje.

Bankowość prywatna skupia się, zgodnie z oczekiwaniami zainteresowanych, na pomnażaniu majątku, a nieodłącznym tego elementem jest dywersyfikacja. Klienci VeloBanku mogą budować swój portfel w oparciu o różnorodną ofertę depozytową i inwestycyjną. Poza pomnażaniem majątku VeloBank oferuje rozwiązania, które zabezpieczają klientów i ich bliskich na wypadek nieprzewidzianych sytuacji losowych – to kilka form ubezpieczenia na życie.

Wszystkie te rozwiązania są dostępne u jednego doradcy osobistego, który jest partnerem w rozmowie o bieżących potrzebach klienta i jego planach na przyszłość.

W naszej pracy skupiamy się również na bezpieczeństwie klientów, rozumianym nie tylko w kontekście ubezpieczeń na wszelki wypadek, ale także wszechstronnego zabezpieczenia majątku. Oferujemy zindywidualizowaną obsługę i utajnienie salda, zatem tylko ściśle wyselekcjonowana grupa pracowników banku ma dostęp do danych klienta. Chronimy ich i ich finanse każdego dnia w życiu codziennym, w Polsce i na świecie.

Jakie specjalne usługi finansowe banki oferują dla najzamożniejszych Polaków?

Private Banking bardzo się zmienił na przestrzeni ostatnich lat. Do segmentu dołączają coraz młodsi klienci, dla których innowacyjność obsługi i personalizacja oferty to podstawa.

Jako VeloBank stawiamy na omnikanałowość naszej relacji z klientami: rozmowy wideo, rozbudowana bankowość internetowa, nowoczesna aplikacja mobilna. To pozwala na stały, szybki dostęp do wszystkich kluczowych informacji, w domu i – co ważne – w podróży.

W tym kontekście bankowość prywatna VeloBanku może się pochwalić wieloma ofertami i usługami wspierającymi wygodne podróżowanie.

W kantorze klienci online mogą skorzystać z atrakcyjnych kursów wymiany walut lub zaplanować transakcje po kursie, który ich interesuje. Transakcje kartą z konta walutowego bez kosztów przewalutowania są możliwe dzięki usłudze wielowalutowej.

Wygodne podróże to również brak obaw o swoje zdrowie, bagaże czy odwołane loty. To wszystko klienci dostają w ramach szerokich pakietów ubezpieczeń do kart płatniczych. Z kolei oferta inwestycyjna uwzględnia zróżnicowane potrzeby i oczekiwania klientów bankowości prywatnej, którzy mogą skorzystać z szerokiej gamy krajowych i zagranicznych funduszy inwestycyjnych.

W przypadku produktów depozytowych istnieje możliwość negocjacji oprocentowania. Szczegóły oferty usług i produktów dostępne są w zakładce Private Banking na stronie VeloBanku.

Czym różni się obsługa osób naprawdę bogatych od przeciętnego Kowalskiego, z zarobkiem miesięcznym na poziomie 7,1 tys. zł brutto, bo tyle wynosi w Polsce przeciętna płaca?

Każdy klient chce czuć zaufanie do instytucji, której powierza swoje środki. Wysoka jakość obsługi

i czytelna, transparentna oferta produktowa są nieodłącznym elementem

w każdej relacji klient–bank. I nie ma tutaj znaczenia,

jak dużo zarabia klient,

czy jakim majątkiem dysponuje.

Mamy ofertę skrojoną na różne potrzeby. Są jednak osoby, które potrzebują nie tylko obsługi bankowej, ale rozwiązań dopasowanych do ich profilu ryzyka i zysku. To dla nich jest Private Banking, który pozwala na całościowe spojrzenie na ich sytuację

i przygotowanie, na podstawie dialogu

z klientem, dopasowanej, indywidualnej i szerokiej oferty. Wyznacznikiem tego jest osobisty doradca, będący kimś w rodzaju przewodnika po ofercie i usługach,

z których mogą korzystać klienci bankowości prywatnej.

Wyróżnikiem Private Bankingu VeloBanku jest wygoda i nowoczesność. Uproszczone formalności pozwalają na bardziej elastyczne podejście do procesów, a zróżnicowane kanały obsługi zapewniają klientom komfortowe korzystanie z oferty. Klient bankowości prywatnej znajdzie w VeloBanku produkty, które są dopasowane do jego stylu życia, ale też oczekiwań związanych z produktami finansowymi.

Jakie inwestycje wybierają najbogatsi klienci? Które są

w ich ocenie najbardziej opłacalne?

Z naszych doświadczeń wynika, że dla klientów Private Bankingu nie liczy się szybki zysk na rozchwianym rynku, bo z tym idzie w parze ryzyko szybkiej straty. Kluczem jest długoterminowy plan, który jest bardziej odporny na istotne wahania portfela.

Dlatego poza funduszami inwestycyjnymi otwartymi klienci mogą również wybrać plany systematycznego inwestowania, pozwalające na uśrednianie ceny zakupu. W przypadku funduszy inwestycyjnych otwartych klienci nie muszą przeprowadzać wielogodzinnych analiz trendów inwestycyjnych.

Wystarczy wybierać produkty odpowiadające ich potrzebom i doświadczeniom, a resztę zostawić w rękach zarządzających funduszami. Warto dodać, że klienci Private Bankingu często zabezpieczają środki także dla przyszłych pokoleń, więc w ramach dywersyfikacji ryzyka mogą część dostępnego kapitału przeznaczyć na inwestycje w produkty, których głównym celem jest ochrona życia.

Część polskich milionerów swój majątek gromadziła latami. Czy osobisty doradca w banku jest lepszą opcją niż sztab sprawdzonych księgowych i prawników? Czy niekoniecznie?

Istotne jest rozgraniczenie pomiędzy budową własnej firmy i jej wartości a prywatnym planem oszczędnościowym – realizowanym obok firmy i obok źródła generowania przychodu.

Private Banking skupia się właśnie na prywatnych finansach klienta. Nasza oferta zapewnia szeroką dywersyfikację – niedostępną na poziomie prowadzenia biznesu, chociażby ze względu na konieczność działania w wybranym sektorze i powiązane z tym ryzyka.

Wieloletni plan finansowy należy traktować jako zabezpieczenie budowanego poprzez działalność zawodową prywatnego majątku inwestora, którego celem jest ochrona przed nagłymi wahaniami koniunktury gospodarczej. Jesteśmy więc dla klienta partnerem i wsparciem, dzięki któremu z jeszcze większym zaangażowaniem będzie mógł się skupić na prowadzaniu własnej firmy czy praktyki.

Materiał partnera: VeloBank

Materiał partnera: VeloBank

W Polsce, mimo że mamy recesję techniczną i wysoką inflację, przybywa milionerów, czyli osób, które zarabiają ponad milion złotych rocznie. Przy tym poziomie dochodów warto zadbać o odpowiednie zarządzanie swoimi pieniędzmi. Gdzie w takiej sytuacji szukać najlepszego osobistego doradcy?

Pozostało 95% artykułu
Materiał partnera
Kluczowy element Tarczy Wschód na wyciągnięcie ręki
Dodatki
Planowanie ścieżki edukacyjnej to ważny krok w budowaniu kariery zawodowej
Dodatki
Lekarze, pielęgniarki, nauczyciele czy inżynierowie należą do zawodów mniej narażonych na zniknięcie
Dodatki
Zetki na rynku pracy
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
Dodatki
Jeśli nie lekarski, to co?
Materiał partnera
Skuteczność event marketingu. Trudne i proste zarazem