Niezidentyfikowani złodzieje wykorzystali Horizon Bridge, most łączący blockchainy Harmony, Ethereum oraz Binance Smart Chain, czyli program, który pozwala na transfer kryptowaluty.

O włamaniu firma poinformowała w komunikacie na Twitterze. Złodzieje przejęli przede wszystkim duże ilości Ethereum, ale również i wBTC, weTH, AAVE, FRAX i kilka stablecoinów.

„Harmony pracuje przez całą dobę, kontynuując wewnętrzne śledztwo wraz z FBI i innymi firmami zajmującymi się bezpieczeństwem cybernetycznym” – napisała w komunikacie firma, która specjalizuje się w technologii blockchain, która stanowi podstawę transakcji kryptowalutowych.

Harmony dołączyła do długiej listy firm zajmujących się kryptowalutami, które zostały okradzione przez hakerów na wiele milionów dolarów podczas jednorazowego włamania.

Tylko w tym roku hakerzy ukradli ponad miliard dolarów z mostów kryptowalutowych, wynika z danych Elliptic, firmy, która śledzi transakcje w blockchain. Mosty kryptowalutowe są głównym celem hakerów, uważa Elliptic, ponieważ przechowują duże ilości gotówki. Nie wiadomo, kto splądrował cyfrowe kasetony Harmony. W kwietniu FBI obwiniło hakerów wspieranych przez rząd Korei Północnej, że ukradli około 600 milionów dolarów w wyniku włamania do popularnej firmy zajmującej się grami wideo.

Czytaj więcej

FBI: hakerzy z Korei Płn. ukradli 600 mln dol. podczas jednego włamania